İletişim Lisesi öğrencileri Berlin’den döndü

Elazığ'dan “Dijital Medya Uygulamaları” projesi kapsamında Almanya’nın başkenti Berlin’e giden İletişim Lisesi öğrencileri çalışmalarını tamamlayıp Elazığ’a döndü.  

İletişim Lisesi öğrencileri Berlin’den döndü Güncel

Samsun Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan ve Rize, Malatya, Adana,  Mersin ile Elazığ’dan Necip Güngör Kısaparmak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin (İletişim Lisesi) ortak kurum olarak katıldığı Erasmus Ana Eylem 1 Bireylerin Öğrenme Hareketliliği Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personelin Öğrenme Hareketliliği kapsamında “Dijital Medya Uygulamaları” projesine Elazığ’dan Radyo Televizyon Alanı Öğretmeni Fethiye Uz ve alan öğrencileri Buket Güner, Ferhat Özcan, Ahmet Eren Arslan, Ferda Akgün ve Melike Yerli katıldı.

Ulusal Ajans tarafından desteklenen “Dijital Medya Uygulamaları” hibe projesi kapsamında 4 -19 Aralık tarihleri arasında Almanya’nın Berlin kentinde bulunan İletişim lisesi 5 öğrenci ve bir öğretmen 16 gün süreyle hazırlanan eğitim programına ve planlanan kültürel geziler yaptı.

Proje ile ilgili yapılan açıklamada, öğrencilerin, bir Avrupa kentindeki mesleki eğitim uygulamalarını yerinde görme, inceleme, öğrenme ve değerlendirme fırsatı yakaladığı belirtildi.

Ülkeler arası işbirliğinin kullanılarak mesleki eğitim sistemleri ile uygulamalarında kalitenin geliştirilmesini, yeniliklerin teşvik edilmesini ve Avrupa boyutunun yükseltilmesi amaç edinen program çerçevesinde öğrencilerin, yeni öğrenmeler gerçekleştirdikleri de kaydedildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom