Sosyal medyanın aile üzerindeki etkileri konuşuldu

Elazığ Belediyesi ve KADEM Elazığ Temsilciliği işbirliğiyle düzenlenen Sosyal Medya, Kadın Ve Aile konulu seminer, yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

Sosyal medyanın aile üzerindeki etkileri konuşuldu Güncel

Elazığ Belediyesi Kültür Merkezinde düzenlenen, ‘Sosyal Medyanın Aile Üzerindeki Etkisi ve Sosyal Medya Kullanımında Mahremiyet’ konularının ele alındığı seminere, Uzman Psikolog Gülşah Akçay Civriz ve Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı Ülfet Görgülü konuşmacı olarak katıldı.

Uzman Psikolog Gülşah Akçay Civriz, yapılan araştırmalara göre sosyal medya kullanımının kadınlar arasında daha yaygın olduğuna dikkat çekerek, gelinen noktada sosyal medyanın artık boşanma nedenleri arasında yer aldığını kaydetti.

Gençlerin sosyal zamanlarının büyük bir bölümünü sosyal medyada geçirdiklerini dile getiren Uzman Psikolog Gülşah Akçay Civriz, sosyal medyanın günümüzde insan hayatında bağımlılık noktasına ulaştığını söyledi.

‘Mahremiyet sınırdır’ diyen Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı Ülfet Görgülü, o sınırı koruyamazsak sorunların baş göstereceğini kaydetti. Dinimizde gözün, kulağın mahremiyet sınırlarını anlatan Görgülü, sosyal medyadaki mahremiyet çizgisine dikkat çekerek, mahremiyetin sosyal medya aracılığıyla günümüzde aleniyete dönüştüğünü söyledi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom