FÜ Tıp Fakültesi halk buluşmalarını önemsiyor

Fırat Üniversitesi tarafından başlatılan 'Tıp Fakültesi Halk Buluşmaları' kapsamında 'Çocuk ve Erişkinlerde Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite' konusunda bilgilendirme yapıldı. 

FÜ Tıp Fakültesi halk buluşmalarını önemsiyor Güncel

Fırat Üniversitesi tarafından halkın sağlık konusunda bilgilendirilmesi amacı ile başlatılan 'Tıp Fakültesi Halk Buluşmaları' programının ikincisi Elazığ Öğretmenevi Konferans Salonu’nda yapıldı. Fırat Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Kazez, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murad Atmaca, Tıp Fakültesi Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Fatih Serhat Erol, Prof. Dr. Demet Çiçek, Tıp Fakültesi öğretim üyeleri ve çok sayıda vatandaşın katıldığı programda 'Çocuk ve Erişkinlerde Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite'konusu anlatıldı. Üniversitelerin bilgilerin üretildiği yerler olduğunu, bu bilgilerin ancak halkla paylaştıkça değer kazandığını belirten Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murad Atmaca, "Tıp Fakültesi öğretim üyelerinin kendi alanlarında halkı bilgilendirmesinin üniversite olarak görevleri arasındadır. Bu ay ki halk buluşmalarında çocuk ve erişkinlerde dikkat eksikliği konusunda bilgiler vermeyi hedefledik. Son olarak önümüzdeki toplantıda en önemli konular arasında yer alan 'Bitkisel tedaviler, doğrular ve yanlışlar' konusunda vatandaşlara önemli bilgiler vermeyi planlıyoruz" dedi.

Fırat Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Kazez ise konuşmasında, "Üniversite olarak öğretim üyeleri ile halk buluşmalarını önemsiyoruz. Üniversitemizin halka dönük yüzü olan tıp fakültemiz ve hastanemizin vatandaşlarımıza katkılarını bu yönde farklı bir boyuta taşımaları bizim için çok kıymetliydi. Bu anlamda giderek artan bir taleple halkımızın da bu toplantılara katıldıklarını görüyoruz. Bundan sonrada devam edecek olan bu toplantılar şehre kaynağından bilgi aktarılması noktasında çok önemli olduğunu düşünüyorum” diye konuştu. 
 
Konuşmaların ardından Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk, Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Kemal Utku Yazıcı ile Tıp Fakültesi Dekanı ve Ruh Sağlığı, Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Murad Atmaca tarafından 'Çocuk ve Erişkinlerde Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite' konusunda bilgilendirme yapıldı.
 
Program katılımcıların, sorularının cevaplanmasıyla sona erdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom