Zübeyde Hanım Caddesi'nde çalışmalar sürüyor

Elazığ Belediyesi tarafından Zübeyde Hanım Caddesi’nde başlatılan kaldırım yenileme çalışmaları sürüyor.

Zübeyde Hanım Caddesi'nde çalışmalar sürüyor Güncel

Elazığ Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler yol ve kaldırım bakım-onarım-yenileme çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. Zübeyde Hanım Caddesi üzerinde başlatılan çalışmalar doğrultusunda eski kaldırım taşlarını söken ekipler, yerine çok daha sağlam ve modern kaldırım taşları döşüyor.

Zübeyde Hanım Caddesi üzerindeki kaldırım yenileme çalışmalarının yüzde 50’si tamamlanırken, çalışmalar çerçevesinde görme engelliler için de kılavuz taş uygulaması gerçekleştiriliyor. Şehre yepyeni bir vizyon kazandıran Zübeyde Hanım Caddesi üzerindeki çalışmalar kapsamında ayrıca yürüyüş alanı olarak renkli dökme kauçuk kaplamalı zemin çalışması gerçekleştiriliyor.

Elazığ Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, gerçekleştirilen çalışmalarla ana arterler başta olmak üzere kentin dört bir yanındaki cadde ve sokaklarda değişimin devam ettiği belirtilerek, “Yapılan planlama doğrultusunda ekiplerimiz bozulan tüm cadde ve sokaklarımızda hummalı bir çalışma gerçekleştiriyor. Fen İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekipler tarafından Zübeyde Hanım Caddesi üzerinde başlatılan çalışmalar doğrultusunda kaldırımlar da çok daha sağlam ve estetik, bazalt kaplamalı kaldırım taşlarıyla yenileniyor. Yenilenen kaldırımlara, görme engelliler için de kılavuz taş döşeniyor” denildi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom