Hilton Elazığ’a geliyor

Dünyanın en ünlü oteller zinciri Hilton, Elazığ’ı da otel zincir halkalarına ekliyor.

Hilton Elazığ’a geliyor Ekonomi

Elazığ merkez Vali Fahribey Caddesi üzerinde inşaat çalışmaları tamamlanan Taha Life Elite Hotel&Spa Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklamada otelin, dünyanın sayılı konaklama markası olan Hilton’la anlaştığını duyurdu. Açıklamada, ön protokollerin tamamlandığı belirtilerek, kısa sürede içerisinde franchising sistemi ile otelin devir işlemlerinin tamamlanacağı bildirildi.

Elazığ’ın turizm ve ticaret hacmine çok önemli katkı sağlayacak olan Hilton Elazığ, tarihi ve turistik değerlerin tanıtımı bakımından da avantajlar sağlayarak, turizm potansiyelinin gelişimini de destekleyecek. Şehrin markalaşması noktasında önemli bir yatırım niteliği taşıyan Hilton Elazığ, istihdama yönelik de önemli kazanımlar sağlayacak. Elazığ için ciddi bir marka değer olan Hilton Elazığ, şehrin bölgede cazibe noktalarından bir olmasına da destek sağlayacak. 

DoubleTree by Hilton Elazığ, dekorasyon çalışmalarının tamamlanmasının ardından hizmete açılacak. Konuklarının her türlü ihtiyacına cevap verecek niteliğe sahip Hilton Elazığ bünyesinde 132 oda, 6 süit, 1 kral dairesi, 2 engelli odası, 4 connect oda, 250 kişilik birinci sınıf restaurant, 600 kişilik balo salonu, 1000 kişilik çok amaçlı salon, 90 kişilik roaf cafe, 30 kişilik vip toplantı salonu, 30 kişilik kitap okuma alanı, mescit, çocuk kulübü, loby cafe yer alan. Hilton Elazığ, şehre çok önemli bir katma değer katacak. Şehir merkezinde her noktaya kolay erişim imkanı bulunan Hilton Elazığ, konuklarının ihtiyaçlarını sıcak bir tasarıma sahip konforlu iç mekanıyla karşılayacak. 

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom