Semt pazarlarında değişim

Elazığ Belediyesi, vatandaşların semt pazarlarında daha rahat alış veriş yapması için pazarcı esnaflarına ve semt pazarlarına yönelik bir dizi çalışma gerçekleştirdi.

Semt pazarlarında değişim Güncel

PAZARCI ESNAFI TEK TİP YELEK GİYECEK
Vatandaşların daha kolay alışveriş yapması için Belediye ekipleri tarafından sürekli denetlenen semt pazarlarında çalışmalar aralıksız şekilde devam ediyor.

Elazığ Belediyesi ile Pazarcılar Derneği’nin birlikte yapmış olduğu çalışmayla pazarcı esnafları bundan sonra tek tip yelek giyecek.
Tek tip yeleklerle pazarcı esnafları vatandaşlar tarafından fark edilmesi daha rahat olurken esnafların, belirlenen kurallara uyması ve denetlenmesi sağlanacak.

VATANDAŞLAR DAHA RAHAT ALIŞVERİŞ YAPACAK
Ayrıca semt pazarlarında düzenin sağlanması amacıyla şehir merkezinde bulunan tüm semt pazarlarına sarı çizgi çizildi.

Elazığ Belediyesi tarafından semt pazarlarına çizilen sarı çizgileri pazarcı esnafı geçemeyecek. Çizilen çizgilerle esnafların tezgahları aynı hizada olduğu için vatandaşlar da semt pazarlarında kolay alışveriş yapma imkanına kavuşacak.

PAZARCILAR, YENİ UYGULAMALARDAN MEMNUN
Elazığ Belediyesi tarafından semt pazarlarında yapılan yeni çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Pazarcılar Dernek Başkanı İlhan Karakaş, pazarcı esnaflarının tek tip yelek giymesini pazarcılar tarafından olumlu karşılandığını ifade ederek pazarcıların tek tip yelek giymesiyle vatandaşların pazarda kiminle muhatap olacağını daha rahat anlayacağını söyledi.

Pazarcı esnafları kadar vatandaşlarında esnafların tek tip yelek giymesinden  memnun olduklarını söyleyen Dernek Başkanı İlhan Karakaş,  uygulama dolayısıyla vatandaşlar ve esnaflar adına Elazığ Belediyesi'ne teşekkür etti.

Pazarcılar Dernek Başkanı İlhan Karakaş, Elazığ Belediyesi tarafından şehir merkezinde bulunan tüm semt pazarlarına çizilen çizgiler sayasinde semt pazarlarında tertip ve düzenin sağlanması için çok önemli olduğunu vurgulayarak çizgiler sayesinde vatandaşlar rahatlıkla pazarda alışveriş yapma imkanına kavuştuğunu söyledi.

Pazarcı esnafı’da Elazığ Belediyesi tarafından semt pazarlarındaki çalışmalar nedeniyle Elazığ Belediyesi’ne teşekkür ederek çalışmalardan sonra kendilerinin rahatlıkla ürün sattıklarını vatandaşların ise daha rahat alışveriş yaptıklarını ifade ettiler. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

orhan @sapık pazarcılar

29 Aralık 2015 19:46

Kaçkere şait oldum pazarcıların bayanlara karşı nasıl sapıkca davrandıklarını belediyemiz bide buna bi çare bulsa bayan vatandaşlarımız daha rahat pazar alışverişi yapabilirler denetim şart.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom