Elazığ'dan kısa kısa

29 Aralık 2015 Elazığ Haberleri

Elazığ'dan kısa kısa Güncel

YILBAŞI KUTLAMALARINA DİYANET-SEN’DEN TEPKİ
Diyanet-Sen Elazığ Şube Başkanlığı yılbaşı kutlamaları hakkında açıklamada bulundu.  

Memur-Sen toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya Diyanet-Sen Şube Başkanı Murat Ergen, Diyanet-Sen yönetim kurulu üyeleri ve Memur-Sen’e bağlı sendikaların şube başkanları katıldı. Yılbaşı kutlamalarıyla ilgili duydukları rahatsızlığı dile getiren Diyanet-Sen Elazığ Şube Başkanı Murat Ergen, “Miladi takvime göre 1 yılın daha sonuna gelmiş bulunmaktayız. Hristiyan dünyasında Hz İsa’nın doğum günü olarak kutlanan yılbaşı adeti ülkemiz başta olmak üzere birçok İslam ülkesinde bir özenti haline gelmiş, Müslüman toplumlara Hristiyanlığın özendirme aracına dönüşmüştür. Ne yazık ki ülkemizde birçok çevrede yılbaşı ve Noel etkinlikleri Hristiyan dünyasıyla rekabet edecek şekilde önüne geçilmez bir hal almıştır. Otellerin yılbaşı programlarında içki, dansöz ve fuhşiyat örneklerinden tutunda esnafların vitrinlerinde yer alan noel ve çam figürleri, yılbaşı indirimleri gibi materyallerle yozlaşma zirve yapmıştır. Bir de başına ‘milli’ kelimesini koyup piyango rezaletine imza atılmasının bu ülkenin en büyük ayıbı olduğunu belirtmeden geçmek olmaz. Piyango bileti, toto, loto gibi bahis için verilen paralar kumara yatırılan paralardır. Bunlardan çıkacak paralar asla helal değildir” dedi. 


ELAZIĞ BELEDİYESİ’NDEN ENGELLİLERE GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ
Elazığ Belediyesi Ekonomi Geliştirme Merkezi (EBEGEM) bünyesinde ‘Engelli Olmak, Girişimci Olmaya Engel Değildir’ sloganıyla, bedensel engellilere yönelik girişimcilik eğitimi verilecek.

EBEGEM bünyesinde açılacak 30 kişilik KOSGEB destekli girişimcilik eğitimine yönelik başvurular, 29.12.2015 tarihi itibariyle başladı. 

Fırat Üniversitesi’nden eğitimciler tarafından verilecek kursa katılan kursiyerlere, 70 saatlik bir eğitim verilecek. Kursiyerler eğitim sonrası alacakları KOSGEB Girişimcilik Sertifikası sayesinde işyeri açmaları halinde 50.000 TL karşılıksız ve 100.000TL faizsiz kredi desteğinden yararlanabilecekler.

Elazığ Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, müracaatlara yönelik herhangi bir sınırlamanın olmadığı belirtilerek, eğitime katılmak isteyenlerin www.ebegem.com internet adresinden ya da +90 0424 238 37 95 nolu telefon aracılığıyla başvuruda bulunabilecekleri belirtildi.


ELAZIĞ TSO 02 OCAK 2016 CUMARTESİ GÜNÜ HİZMET VERECEK
Elazığ TSO’nun 2015 yılı son Meclis Toplantısında alınan karar doğrultusunda 02 Ocak 2016 Cumartesi günü 10.00-14.00 saatleri arasında Üyelere hizmet verilecektir.

KAYA: ÜYELERİMİZİN MAĞDUR OLMAMALARI HEDEFLİYORUZ
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Elazığ TSO Meclis Başkanı A.Hamit Kaya, “2016 yılının 01-02 ve 03 Ocak 2016 (Cuma-Cumartesi-Pazar) tarihlerinin tatil olması nedeniyle Elazığ TSO Üyelerinin herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için  02 Ocak 2016 Cumartesi günü Elazığ TSO Saat: 10.00 – 14.00 saatleri arasında hizmet verecektir.

04 Ocak 2016 tarihinde kamu ihalelerine katılacak olan Oda üyelerinin haftanın ilk gününe denk gelecek ihale tarihi nedeniyle mağdur olmamaları için, Odamız Meclis kararı ile belirlenen saatler arasında hizmet verecek olup, ihale konularıyla ilgili belge ihtiyacı olan üyelerimizin Odamıza gelmeleri rica olunur. 

02 Ocak 2016 Cumartesi günü saat: 10.00 – 14.00 saatleri arasında Üyelere; Oda Kayıt Belgesi, Faaliyet Belgesi, İhale Durum Belgesi, Sicil Gazetesi Sureti, Ticari İkametgah vb. gibi evraklar verilecek olup bu vesile ile bir kez daha tüm üyelerimizin ve halkımızın yeni yılını kutlar; sağlık, mutluluk ve esenlikler getirmesini Yüce Allah (c.c.)’tan dilerim” dedi. 


KARAKOÇAN DEVLET HASTANESİ’NDE YANGIN TATBİKATI
Genel Sekreterliğimize bağlı Karakoçan Devlet Hastanesi’nde “Hastane Afet Planı” (HAP)  kapsamında yangın söndürme ve tahliye  tatbikatı yapıldı..

Birliğimize bağlı sağlık tesislerimizi Afet ve Acil durumlara karşı hazırlıklı olmalarını sağlamak amacı ile  her yıl düzenli olarak planladığımız tatbikat gerçeği aratmadı. Senaryo gereği  elektrik tesisatı kaynaklı meydana gelen yangın,  hastanenin Yangın Söndürme, Tahliye ve Kurtarma ekipleri tarafından başarılı bir müdahale ile söndürüldü. Her yıl yaptığımız tatbikatlardan farklı olarak  bu yıl  UMKE ve AFAD ekiplerinin  davet edilmediği tatbikat ile hastane ekiplerinin Hastane Afet Planı kapsamında hareket kabiliyetleri ve pratikleri test edildi.Meydana gelen yangına müdahale amacı ile sadece İlçe Belediye Başkanlığı’ndan Yangın Söndürme Aracı ve ekipleri davet edildi. Çıkan yangında dolayı hastanenin üst katlarında mahsur kalan hasta ve çalışanların tahliyesi hastane ekipleri tarafından başarılı bir şekilde yapıldı.

Hastane personelinin katkıları ile gerçekleştirilen tatbikat, planlandığı gibi herhangi bir olumsuzluğa meydan verilmeden başarılı bir şekilde sona erdi.


MİNİKLERE BAŞKAN AMCALARINDAN ZİYARET
Şair Hayri İlkokulu öğrencileri okullarını ziyaret eden Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ı adeta sevgi seliyle karşıladılar.

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz geçtiğimiz günlerde kendilerini ziyaret ederek, okullarına davet eden Şair Hayri İlkokulu öğrencilerini bugün ziyaret etti. 

Teneffüste bir anda Başkan amcalarını karşılarında gören minikler, büyük sevinç yaşadılar. Etrafını saran çocuklarla yakından ilgilenen Başkan Yanılmaz, ders saatinin başlamasıyla sınıfları ziyaret etti. Geleceğin başbakanlarının, bakanlarının, belediye başkanlarının bu sınıflardan çıkabileceğini belirten Başkan Yanılmaz, çocuklardan derslerine çok çalışmalarını istedi. 

Daha sonra okulun anasınıfını ziyaret eden Başkan Yanılmaz, miniklere çiçek vererek, onlardan şarkılar dinledi.


2015 ELAZIĞ TSO FAALİYET RAPORU YAYINLANDI
Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, 2015 yılında ülke genelinde yaşanan gelişmeler ve seçim ortamının yaratmış olduğu belirsizliklere rağmen, Oda olarak imkanlar ölçüsünde önemli çalışmalar yaptıklarını söyledi.

2016 DAHA İYİ OLACAK…
Elazığ TSO 2015 Faaliyetlerini değerlendiren Başkan Alan, “27 Mart 2015 tarihinde Odamızda Yönetim Kurulu Başkanlık seçimi yapılarak yeni bir yönetim oluşmuştur. Haziran ve Kasım aylarında ülkemiz iki önemli seçime girmiş ve ülke gündemi tamamen seçimlere odaklanmıştır. Ekonominin ikinci planda kaldığı 2015 yılında Oda imkanları ve girişimlerimiz neticesinde üyelerimize ve tüm halkımıza hizmet vermeye gayret gösterdik. Talep makamı olan kurumuzun bu dönemde icranın başında olan tüm kurumlarla yapmış olduğu girişimler raporumuzda yer almaktadır. Ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de 2015 yılı maalesef ekonomik anlamda sorunların arttığı bir yıl olarak geride kalmıştır. İhracatın azaldığı, yeni yatırımların durduğu, işsizliğin arttığı, iflas ve protestoların yükseldiği, dövizin beklenmedik seviyelerde yükseldiği, borsanın kan kaybettiği ve ekonomik belirsizliklerin tavan yaptığı bu şansız dönemde Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu olarak ilimize değer katmaya gayret gösterdik. Bu dönem ardık ilimiz ve ülkemiz adına artık geride kalmıştır. 2016 yılının hizmetlerimiz anlamında da çok önemli gelişmelerin yaşanacağı bir dönem olmasını Yüce Allah(c.c.)’tan temenni ediyoruz. Odamı Yönetimi, Meclisi, Meslek Kurulları, Perseneli ve Üyeleriyle inşallah bu dönem unutulmaz hizmetlere imza atacaktır.

Ben bu düşüncelerle, bu hizmet dönemimizde çok değerli katkılarını sunan Odamızın tüm yönetim organlarına ve personellerimize teşekkür ediyor, 2016 yılında çok daha etkili hizmetler sunulması temennisiyle saygılar sunuyorum” dedi. 


ANADOLU YILDIZLARINDAN BAŞKAN YANILMAZ’A TEŞEKKÜR
Anadolu Yıldızlar Ligi (Analig) Hentbol gurup müsabakalarında çeyrek finale yükselen Doğukent Ortaokulu Hentbol takımı, kendilerine verdiği destekten dolayı Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’a teşekkür ettiler.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü’nün 2015-2016 faaliyet programı doğrultusunda 10 ilden 240 sporcunun katılımıyla 24-27 Aralık 2015 tarihleri arasında oynanan Anadolu Yıldızlar Ligi (Analig) Hentbol gurup müsabakaları sona erdi. Elazığ Yakup Kılıç Spor Salonu’nda gerçekleştirilen turnuva sonunda erkeklerde Doğukent Ortaokulu Hentbol takımı, oynadığı tüm müsabakaları farklı kazanarak, çeyrek finale yükseldi.

Aldığı başarılı sonuçlarla ilimizi çeyrek final müsabakalarında temsil edecek olan Doğukent Ortaokulu Hentbol Takımı Antrenörü Engin Doğan yaptığı açıklamada, aldıkları başarılı sonuçlardan dolayı çok mutlu olduklarını ifade ederek, “Çeyrek final müsabakalarında da ilimizi en iyi şekilde temsil edeceğiz. Bugüne kadar bizlerden desteğini esirgemeyen Elazığ Belediye Başkanımız Mücahit Yanılmaz’a teşekkür ediyoruz” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom