Bakan Avcı'dan sürpriz ziyaret

Milli Eğitim Bakanı Sayın Nabi AVCI 2. Türk Dünyası Bilim Olimpiyatlarında ilimizi temsil eden Dumlupınar Ortaokulunun standını ziyaret etti.

Bakan Avcı'dan sürpriz ziyaret Güncel

Millî Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Eskişehir Atatürk Spor Salonu´nda düzenlenen "2. Türk Dünyası Bilim Olimpiyatı"nın açılışında yaptığı konuşmada, etkinliğe katılan tüm öğrenci ve öğretmenleri kutladı. 

Türk dünyasından ve Balkanlardan 12 ülkenin katılımıyla gerçekleşen etkinliği hayata geçiren Eskişehir Valiliği ve Türkiye Eğitim Gönüllüleri Derneği´ne teşekkür eden Bakan Avcı, Türkiye olarak 2 yıldır Türk Dünyası Bilim Olimpiyatı´na ev sahipliği yaptıklarını söyledi.  

"Tasarım ve Buluş" dalında yurt içi ve yurt dışından toplam bin 257 başvurunun yapıldığı olimpiyatta yurt içinden 60, yurt dışından 40 proje seçildi.

İlimizden Dumlupınar Ortaokulu öğrencisi Agah Furkan BOYRAZ’ın hazırladığı “Tekerlekten Elektriğe” isimli proje de finale kalmaya hak zamanan projeler arasında yer aldı.

Açılış töreninin ardından okulların hazırladığı stantlarda incelemelerde bulunan Bakan AVCI’ya ilimize özgü 8 köşeli şapka hediye edildi.

Öğrencimiz Agah Furkan BOYRAZ tarafından hediye edilen 8 köşe şapkayı takan Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI hatıra fotoğrafı çektirerek kendisinin de artık fahri bir Elazığ’lı olduğunu ifade etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom