Mekke'nin Fethi'nin 1385. yıl dönümü

Elazığ'da, Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Elazığ Şubesi, Mekke'nin Fethi'nin 1385. yıl dönümü dolayısıyla program düzenledi.

Mekke'nin Fethi'nin 1385. yıl dönümü Güncel

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Elazığ Şubesi, Mekke'nin Fethi'nin 1385. yıl dönümü dolayısıyla program düzenledi.

Fırat Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleşen programa; Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Anadolu Gençlik Derneği Elazığ Şube Başkanı Recep Koca, Hasankeyf İlçe Müftüsü Cemalettin Gezgiç, Anadolu Gençlik Derneği üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Yasin Mızrah'ın ilahi okumasıyla başlanan program, Nusret Öztekin ve Ömer Asaf Akyıldız'ın Kur'an-ı Kerim tilavetiyle devam etti.

Mekke'nin Fethi'nin öneminden bahseden Anadolu Gençlik Derneği Elazığ Şube Başkanı Recep Koca, "Muhterem misafirlerimiz, bu gece burada bizimle bulunuyor oluşunuz bir kimliğin, bir imanın ve şuurun en güzel şekilde ortaya konulmasıdır. Bu toplantıların milletimizin ve ümmetin saadetine ve gençlerimizin şuurlanmasına vesile olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyoruz. Sizler bu çalışmalarda destek vefalarınızla daima yanımızda oldunuz ve daima yanımızda oluyorsunuz.  Bugün Mekke'nin Fethi'nin 1385. yıl dönümünü hep birlikte idrak etmekteyiz. Mekke'nin Fethi çile, özlem ve sevdadır. Mekke'nin Fethi güven, sabır, itaat, teslimiyet, huzur ve inançtır. Mekke'nin Fethi Hakk'ın hakimiyeti ve şahlanışı, batılın ise yok oluşudur" ifadelerini kullandı.

"Fetih, insanları ihya hareketidir" diyen Hasankeyf İlçe Müftüsü Cemalettin Gezgiç ise, "Fetih, insanların gönlüne ulaşma hareketidir. Allah'ın isimlerinden bir tanesi de Fettah'dır. O bütün fetihleri müyesser kılandır. Bize fetihleri lütuf edecek olan, nasip edecek olan da O'dur. Bu ümmete, bu ümmetin medar-ı iftiharı Muhammed Mustafa'ya (S.A.V.) nasıl ki Mekke'nin Fethi'ni lütfettiyse, Selahattinler Mescid'i Aksa'yı Kudüs'ü fethettiyse, Sultan Muhammed Han Fatihlere İstanbul'un fethini nasıl lütfettiyse, onların gayretlerini, onların samimiyetlerini kuşandığımız zaman biz inanıyoruz ki Rabbimiz inşallah bize de fetihler müjdeleyecek, fetihler müyesser kılacak" dedi.

Konuşmaların ardından program Savaş Talha Kaçar ve ekibinin dinletisiyle sona erdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom