350 kamyon kar taşındı

Elazığ’da 3 gün süren kar yağışı nedeniyle belediye ekipleri tarafından yapılan çalışmada kent merkezinden 350 kamyon kar şehir dışına taşınırken, 400 ton da buzlanmaya karşı tuz kullanıldığı öğrenildi.  

350 kamyon kar taşındı Güncel

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, belediyenin karla mücadele kapsamında başarılı bir çalışma yaptığını söyledi. Başkan Yanılmaz, 3 gün aralıksız yağan kar nedeniyle ekiplerin 24 saat aralıksız çalıştığını ve kamyonlarca karında kent merkezinden dışarıya taşındığını kaydetti.  Elazığ’da 3 gün aralıksız kar yağdığını hatırlatan Başkan Yanılmaz, “Kar yağışı nedeniyle özellikle ana bulvarlar, caddeler, otobüs, minibüs hatları ile hastane ve mezarlık yollarında en küçük problem olmadı. Karla mücadelede somut örnekler vermek istiyorum. 1 günde kamyonlarımız, kepçelerimiz, greyderlerimiz temizleme güzergahlarında 6 bin 250 kilometre yol yaptı. Bu dönemde alınan 4 modern tuzlama araçlarıyla 3 günde 400 ton tuz kullanıldı. Yine 3 gün içerisinde kaldırımların ve yolların temiz kalması için şehir içinden dışarıya 350 kamyon kar götürüldü” dedi.

Elazığ Belediyesinin karla mücadelede başarılı olduğunu aktaran Başkan Yanılmaz, “Bu mücadelede emeği geçen bütün personeli tebrik ediyorum. 24 saat uyumadan emek veren gayret eden operatörlerimizi özellikle kutluyorum” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom