F.Ü'de 4.500 Öğrenci mezun oldu

Fırat Üniversitesi'nde (FÜ), 2012-2013 akademik yılı mezuniyet töreni yapıldı.

F.Ü'de 4.500 Öğrenci mezun oldu Eğitim
Fırat Üniversitesi'nde (FÜ), 2012-2013 akademik yılı mezuniyet töreni yapıldı.
 
 FÜ Üniversiteevi önündeki şenlik alanında düzenlenen genel mezuniyet töreninde 12 fakülte, 156 bölüm, 9 meslek yüksek okulu, 3 yüksek okulda eğitim ve öğretim gören 4 bin 500 öğrenci mezun oldu.
 
Rektör Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, törende yaptığı konuşmada, üniversite olmanın sorumluluğuyla bilimi referans alarak, hiç yorulmadan çalışmayı ve üretmeyi görev edindiklerini, öğrencileri eğitirken sadece iyi meslek elemanları yetiştirmeyi değil, iyi insan olmalarını sağlamayı da kendilerine hedef belirlediklerini ifade etti.  
 
 Demirbağ : "Hedefleriniz olsun. Rotanızı doğru çizmek için koşulsuz, karşılıksız sevin insanları, barış dolu bir dünya yaratabilmek için. Sorun getirenlerden değil, soruna çözüm üretenlerden olun. Ülkemizi çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkarabilmek için. Ülkemize, bayrağımıza, güzel dilimiz Türkçemize, en değerli varlığımız olan demokratik cumhuriyetimize sahip çıkın, bu vatan uğruna canını verenlere layık olmak için."
 
 Konuşmanın ardından, dereceye giren öğrencilere diplomaları ve ödülleri verildi. Öğrenciler hep birlikte keplerini fırlattı.
 
 Tören sonunda şarkıcı Göksel konser verdi.
 
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom