Esnaflar bu tarihlere dikkat

İlimizde faaliyet gösteren esnaflar, kullanmış oldukları ölçü ve tartı aletlerinin periyodik muayene müracaatları başlamış olup, 29 Şubat 2016 tarihine kadar yapabilecekler.

Esnaflar bu tarihlere dikkat Güncel

Konuyla ilgili Elazığ Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, 3516 Sayılı "Ölçüler ve Ayar Kanununun Ticari Amaçla Kullanılan, ölçü ve ölçü aletlerinin periyodik muayenelerinin iki yılda bir yaptırılmasının zorunlu" olduğu hatırlatılarak Periyodik muayene müracaatları 29 Şubat 2016 tarihine kadar yapılacağı belirtildi.

Açıklamada konuyla ilgili şu ifadelere yer verildi; “Belediyemiz ölçü ayar memurları tarafından yapılacak ani muayene sırasında müracaat etmedikleri tespit edilen ölçü ve ölçü aletleri sahip ve ilgilileri hakkında Ölçü Ayar Kanunu’nun 15’inci maddesinin (c) bendi uyarınca cezai işlem yapılacaktır. Periyodik muayenelerin yapılması maksadıyla İlimiz Gazi Caddesi, Belediye İş Merkezi’nde bulunan Ölçü ve Ayar Memurluğu ya da Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü Ölçüler ve Ayar Teşkilatına müracaat dilekçesi ile başvurulabileceği” ifade edildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom