BİK'den Vali Zorluoğlu’na plaket

Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu Basın İlan Kurumu Elazığ Şubesini ziyaret ederek yerel gazetelerin yöneticileri ile bir araya geldi.

BİK'den Vali Zorluoğlu’na plaket Güncel

Vali Zorluoğlu Basın İlan Kurumuna gelişinde Şube Müdürü Murat Yürekli ve Elazığ’da yayınlanan günlük gazetelerin sahipleri ve yöneticileri tarafından karşılandı.

Ziyarette bir değerlendirme yapan Basın İlan Kurumu Şube Müdürü Murat Yürekli Elazığ’da günlük olarak yayınlanan gazetelerin kendi aralarında güç birliğine giderek daha kaliteli ve güçlü bir şekilde çıkmaya başladıklarını kaydederek, birleşme sonrasında hızlı bir dönüşüm gerçekleştirdiklerini ifade etti.

VALİ ZORLUOĞLU: BASINDAN BEKLENTİMİZ DOĞRU HABER, HAKKANİYETLİ ELEŞTİRİ
Elazığ’da yerel yayın yapan gazetelerin birleşmeleri ve daha kaliteli hale gelmelerini takdirle karşıladığını kaydeden Vali Zorluoğlu ise, “Elazığ’da insanlar bir araya gelememekten ve ortak iş yapamamaktan şikâyet etmekle beraber bu birliktelik basın alanında sağlanmış gözüküyor. Gazeteler bu birleşmeyle hem resmi ilan gelirlerini artırdılar hem de daha kaliteli hale gelmiş oldular. Bu değişimi gazetelerde hemen gördük. Yerel basını günlük olarak takip etmekteyim.  Birleşme sonrasında değişimden dolayı hepinizi tebrik ediyorum. İnşallah yerel basınımız daha da güçlenir.

Valilik olarak şehrin birçok sorununu yerel basından takip etmekteyiz. Zaman zaman basında uyarılar olmaktadır, eleştiriler yer almaktadır. Bu haber ve yorumları dikkatlice takip ederek ilgili kurumlarımızı talimatlandırıp sorunları gidermeye çalışıyoruz.

Bizim basından beklentimiz doğru haber ve hakkaniyetli bir eleştiridir. Yoksa basından övgü beklemiyoruz. Ancak bazen eleştiri sınırları aşılsa da bu durumu herkesin anlayışla karşılaması gerekir. Basının doğasında meselelere eleştirel bir bakış açısı vardır. Benim yerel basınla ilgili kanaatim olumludur. Ciddi bir sorun görmemekle beraber içeriğin zenginleştirilmesini, birbirlerine benzememelerini ve köşe yazarlarının artırılması gerektiğini düşünmekteyim.  Her şeyin daha iyisi vardır, inşallah yerel basınımız çok daha iyi bir noktaya gelir”.

Programın sonunda Basın İlan Kurumu Elazığ Şubesi Müdürü Murat Yürekli tarafından ilanların elektronik ortama taşınmasında İl Özel İdaresinin gösterdiği başarı nedeniyle Vali Murat Zorluoğlu’na plaket takdim edildi.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom