Çimento fabrikasına tepki

Elazığ’da AK Parti Belediye Meclis üyeleri ve muhtarlar, bir çimento fabrikasının kentin içerisinde kalmasına tepki gösterdi. 

Çimento fabrikasına tepki Güncel

Konuya ilişkin düzenlenen basın toplantısında meclis üyeleri ve muhtarlar adına konuşan AK Parti'li Meclis Üyesi Sayit Kılıç, çimento fabrikasının sadece etrafındaki mahallelere zarar vermediğini belirterek, “Fabrikanın bütün Elazığ’a zararı vardır. Buraya yük taşıyan kamyonların, ağır tonajlı araçların etrafındaki mahallelere zararı var ama bir toz bulutu bıraktığı zaman bütün Elazığ’a zararı vardır. Bunun kaldırılması için Elazığ’da kim mücadele ediyorsa Allah razı olsun. Biz seçilmişler olarak sonuna kadar onların arkasındayız. Muhtar arkadaşlar bu konuda çok sıkıntı çekiyorlar. Birilerinin Elazığ’ın sahipsiz demesine de ben katılmıyorum. Elazığ sahiplidir. Elazığ’da yaşayan her insan Elazığ’ın sahibidir” dedi.

66 senedir buradaki mahallelerin bu eziklik altında yaşadığını vurgulayan Sanayi Mahallesi Muhtarı Harun Fırat ise, “Artık burada olan sebzelerde yenilmez hale geldi. 100 metre karşısında şuanda bin 500 kişilik yurt yapılıyor. Bu senede açılması lazım. Yimpaş binası turizm okulu olacak. Yalnız bunlar açıldığı zaman acaba bu çimentonun tozundan vatandaşlar, oradaki misafirim, talebeler simitle çimento tozunu birlikte mi yiyecekler. Bunu kimse düşünmedi mi. Buradan valimiz ve milletvekillerime sesleniyorum. Buna bir an önce sağlık bakanlığının el atması lazım. Yani Elazığ’da 5 mahalleyi şuanda yok etme noktasındadır. Bunun bir an önce yer değiştirmesi lazım. Biz çimento fabrikası gitsin demiyoruz. Sadece 30 kilometre şehrin dışına çıksın” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

SAİM ŞENOCAK @Elazığda Şehrin Merkezinde Çimento Fabrikası

17 Aralık 2017 23:51

Bir Elâzığlı olarak: bu durum kabul edilemez. Sıradan bir fabrika değil, şehrin havasını bozan, hava kirliliğine yol açan çimento fabrikası en kısa zamanda şehrin dışına taşınmalıdır. Elâzığdan seçilen milletvekillerine, sağlık bakanına, başbakana, Cumhur başkanımıza sesleniyorum: Gelin Gakkoşlar diyarına bir iyilik yapın! Çimento fabrikasının şehir dışına çıkartılmasına vesile olun! Elâzığlıların hayır dualarını almış olun!..

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom