Hayatını kurtaran şoföre jest

Elazığ'da otobüs durağında kalp krizi geçiren Ömer Altun'u otobüsle hastaneye yetiştiren şoför, hayatını kurtardığı vatandaşla yolculara tatlı ikram etti.

Hayatını kurtaran şoföre jest Güncel

Elazığ’da 3 gün önce Öğretmenevi otobüs durağında temizlik görevlisi Ömer Altun (40), kalp krizi geçirerek bir anda yere yığıldı. Bu sırada durakta yolcu alan otobüs şoförü Aytaç Arslan, diğer vatandaşlarla birlikte Altun’u otobüse taşıdı. Seferi bırakan Arslan, otobüste yolcularla ile birlikte Altun’u Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesine yetiştirerek tedavi olmasını sağladı.

2 çocuk babası olan temizlik işçisi Ömer Altun bugün otobüs durağında Aytaç Arslan’ı ziyaret ederek teşekkür etti. Aytaç ve Altun daha sonra birlikte otobüste bulunan yolculara tatlı ikram etti.Hastaneye gitmek için durakta beklediğini belirten Ömer Altun, "Otobüs beklerken kalp krizi geçirdim. Gözlerimi açtığımda hastanedeydim. Şoför arkadaş beni hastaneye götürmüş. Ben kendisini tanımıyordum, diğer şoför arkadaşlardan kendisini öğrendim. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Kendisi ile birlikte yolculara tatlı dağıttık. Eğer beni zamanında hastaneye götürmeseydi ölebilirdim. Ben bütün şoförlerden bu davranışı bekliyorum" dedi.

Durakta yolcu aldığı esnada vatandaşların bağırışını gördüğünü aktaran şoför Aytaç Arslan, "Olay yerinde bir vatandaşın kalp krizi geçirdiğini söylediler. Ambulansın gelmesini beklerken zaman kaybı olacağından dolayı Ömer Altun’u otobüsümle hastaneye götürdük. Belediye başkanımız Mücahit Yanılmaz’ın, ‘Elazığ halkının sağlığı söz konusu olduğunda otobüslerimi ambulans olarak kullanacaksınız’ talimatı üzerine ben de Ömer Altun’u Eğitim ve Araştırma Hastanesine götürdüm. Hastanede doktorla konuştum. Doktorlar bana, Ömer Altun’un 15 dakika geç kalsaydı ciddi sağlık sorunları ile karşı karşıya kalacağını söyledi. Ömer abi ile bugün yolcularımıza beraber tatlı dağıttık. Aslında tatlı bahane, önemli olan mutlu olmak" ifadelerini kullandı.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...