Elazığ'da yazdan kalma hava

Elazığ kışın ortasında yazdan kalma bir gün yaşıyor. Hava sıcaklığının 8-10 derece arasında olması ve güneşin kendini hissettirmesiyle birlikte vatandaşlar kendini dışarıya attı.

Elazığ'da yazdan kalma hava Güncel

Vatandaşlar kent merkezinde  İzzetpaşa Meydanı başta olmak üzere parklarda oturarak sıcak havanın keyfini çıkardı. Elazığ'ın komşu illeri Bingöl, Tunceli'de  kar olmasına karşın Elazığ’da güneşli ve sıcak bir havanın olması vatandaşları sokağa döktü. Meteoroloji yetkilileri hafta başından itibaren bölge genelinde olduğu gibi Elazığ'da da hava sıcaklıklarının düşeceği Çarşamba günü ise kar yağışının etkili olacağını duyurdu. 

Parkta oturarak güzel havanın keyfini çıkartan Hürrem Varol, havanın şimdilik iyi olduğunu ama yazın çiftçi için iyi olmayacağını belirterek su olmazsa hiçbir ekinin istenilen ürünü vermeyeceğini söyledi. Bu sene Elazığ’da havaların çok güzel geçtiğini söyleyen Haşim Agol, “Havaların güzel geçmesinin insanlara yararı oldu. Bazı insanlarımız mağdur durumdadır. Maddi durumu iyi olmayanlar odun kömür alamıyorlar. Onlar bu havanın sıcaklığından yararlandılar. Sanki hava bahar havası gibi” dedi. 

Çevre illere kar yağdığı aktaran Sinan Dalokay ise  “Elazığ’da da kar yağmasını isterim. Elazığ halkıyla beraber karı özledik. Güzel bir görüntü için kar olsa iyi olur" şeklinde konuştu. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom