Diyanet-Sen'den sert tepki

Diyanet-Sen Elazığ Şubesi, Diyanet İşleri Başkanlığı'na yapılan hakaret ve olumsuz açıklamaları kınayarak, tepki gösterdi.

Diyanet-Sen'den sert tepki Güncel

Diyanet-Sen Elazığ Şubesi Başkanı Murat Ergen, Eğitim Bir-Sen Elazığ Şube Başkanı İbrahim Bahşi ve sendika üyeleri Öğretmen Evi’nde biraya gelerek, Diyanet İşleri Başkanlığı'na karşı yapılan hareketlerle ilgili basın açıklaması yaptı. Diyanete yönelik saldırı dilini kullananları, iyi niyetten yoksun ve ön yargılı insanlar olarak nitelendirdiklerini belirten Ergen, “Diyanet İşleri Başkanlığını itibarsızlaştırmaya bir yöntem olarak kullanmak hiçbir ve vicdan tarafından kabul edilemez. Sapkın, çarpık, yorum ve değerlendirmeler, topluma başkanlığın görüşü olarak kabul edilemez. Bazı çevrelerin konuyu defalarca başkanlığın görüşü olarak takdim etmesi hiçbir ahlaki değerle ve duyarlılıkla ilişkilendirilemez" dedi.

Diyanetin bu ümmet coğrafyası için tek umut olduğunu dile getiren Ergen, “Bu umut biterse dünya coğrafyasındaki mazlumlar çaresizliğe itilir. Vicdan, inanç yoksunu bir millet olmaya doğru adım adım kayarız. Ne refahtan bahseden bir millet oluruz, nede ezanı, Kur’an’ı dinleyebilen bir millet oluruz. Bağımsızlığımızın sembolü tek tek elimizden kayar gider. Türkiye adına aydınlık yarınlardan bahsedebilmek için bir ve bütün olmamız gerekir” diye konuştu.

Dillerinden kin dökülenlerin Diyanet’e dair tek bir olumlu cümle kurmadıklarının da altını çizen Ergen, şunları kaydetti: 
“Diyanet’in kucaklayıcı, yapıcı, aydınlatıcı, aydınlık yüzünü görmeleri de imkansızdır. Vatanlarını yabancılara şikayet edenler bilmelidir ki, vatanlarını yaşanmaz bilenler, vatanlarını yaşanmaz kılanlardır. Charlie Hebdo Dergisinde yapılan saldırıları, Fransa çocuklarına ağlıyor diyerek manşet yapanlar İstanbul’da yaşanan saldırı için katliam ülkesi diyebiliyorlar. Kendilerini Türkiye’den daha yakın gördükleri o ülkenin dergisi bugün sahillerimizde can veren Aylan bebeğin karikatürünü çizip, Aylan bebek büyüseydi oda bir tacizci olurdu, diyecek kadar İslam’a, Müslümanlara karşı bir linç girişimi içindedir. Diyanet’e ve Aylan bebeğe saldıranların kaynakları birdir. Diyanet alanında çalışanlar olarak tek dille, hilelerle, tuzaklarla ülkenin altına bomba koyanlarla, ülkenin dinini, imanını çalmaya çalışanları aynı kefeye koyuyoruz ve kınıyoruz. Bu saldırılar bize göstermiştir ki, dün diyanete saldıranlarla bugün saldıranlar aynı yerden beslenmektedir. Biz dün yapılan saldırılar karşısında bir, diri, iri olduk. Bugün yapılan saldırılar karşısında da bir, bütün, iri olacağız.” 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Ahmet Demir @Atatürk ve tayfasının kurduğu kitle imha silahı "Diyanet İşleri Başkanlığı"

26 Ocak 2016 11:51

Keşke bu protestoları, ayaklanmaları sahih islama dönebilmek için de gösterseniz. İçinde bulunduğunuz dini gizleme kurumu Diyanete toz kondurmazsınız ama sizlerin hiçbir bağınız olmayan sadece ağzınızda bir söylevle sınırlı olan islamın ayaklar altına alınmasına dinin gizlenmesine göz yumuyorsunuz. Bunca insan din adına sizlere bel bağlamış pis belamlar...

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom