‘Elektriğin Verimli Kullanılması ve Enerji Tasarrufu’ yarışması sonuçlandı

Adıyaman Milli Eğitim Müdürlüğü ile Akedaş işbirliğinde düzenlenen 'Elektriğin Verimli Kullanılması ve Enerji Tasarrufu' konulu kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

‘Elektriğin Verimli Kullanılması ve Enerji Tasarrufu’ yarışması sonuçlandı
Adıyaman
Adıyaman Milli Eğitim Müdürlüğü ile Akedaş işbirliğinde düzenlenen ‘Elektriğin Verimli Kullanılması ve Enerji Tasarrufu’ konulu kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Elektiriğin verimli kullanılması ve enerji tasarrufu konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla Adıyaman ve Kahramanmaraş illerinde düzenlenen yarışmada dereceye giren öğrencilere ödülleri tören ile verildi.

Ortaöğretim öğrencilerinin katıldığı kompozisyon yarışmasının Adıyaman ayağında dereceye giren öğrenciler için düzenlenen törene Genel Müdür Mustafa Yılmaz, Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya, şirketin ilgili yöneticileri, öğrenciler, okul müdürleri ve veliler katıldı.

Elektriğin verimli kullanılması ve enerji tasarrufu konusundaki kompozisyon yarışmasında Adıyaman Fen Lisesinde okuyan ‘Enerji ve Yaşam’ adlı eseriyle Emine Okutan 1., Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi öğrencisi Deniz Dilan Öztop ‘Geleceğimi Aydınlatıyorum’ adlı eseriyle 2., Adıyaman Fen Lisesi öğrencisi Gizem Ayaz ‘Enerji Üzerine’ adlı eseriyle 3. lük ödüllerini aldı.

Genel Müdür Mustafa Yılmaz yaptığı açılış konuşmasında, “İl Mili Eğitim Müdürlüğü’nün katkısıyla düzenlediğimiz yarışmaya çok değerli eserlerle başvurular yapıldı ancak içlerinden 3 tanesi en iyi seçilerek ödüle layık görüldü. Günümüzde elektrik enerjisi kullanımı, insan hayatında vazgeçilmez noktadadır, kullanımı çok kolay ve birçok alanda yer almaktadır. Bu durum sebebiyle kullanırken özen, itina ve tasarrufu gerektirmektedir. Buna dikkat edilmediğinde ciddi kaynak israfına sebep olunmaktadır. Bu durumlara farkındalık kazandırmak ve önemini vurgulamak için bu şekilde bir etkinlik düzenledik” dedi.

Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya ise konuşmasında, “Dünyamızda enerji o kadar önemli ki enerji üzerine savaşlar bile yaşanmaktadır. Böyle günlerde bu şekilde bir yarışma düzenlenmesi farkındalık oluşturmak açısından çok önemlidir. Enerjinin üretiminin zahmetli olması, yenilenebilir enerji zorunluluğu, değişik kaynaklardan üretimin zorunlu olması tasarruf ve verimli kullanımın önemini de arttırıyor, bu tür etkinliklerin olmasını zorunlu kılıyor yarışmayı bu anlamda çok faydalı buldum. Katkısı olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...