Vali Zorluoğlu miniklere karne dağıttı

Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu Nahit Ergene İlkokulu’nda gerçekleştirilen karne dağıtım törenine katıldı.

Vali Zorluoğlu miniklere karne dağıttı Güncel

Eğitim öğretim döneminin yarıyıl tatili bugün dağıtılan karneler ile başladı. Doğukent Mahallesinde bulunan Nahit Ergene İlkokulu’nun karne dağıtım törenine katılan Vali Zorluoğlu, çocukların karnelerini dağıttı ve hediyelerini verdi.

Karne dağıtım programına Vali Yardımcısı Zekeriya Göker, Milli Eğitim Müdürü Ahmet Bağlıtaş ile öğrenci velileri de katıldılar.

VALİ ZORLUOĞLU: YARIYIL TATİLİNDE BOL KİTAP OKUYUN
Öğrencilere karneleri ile birlikte kitap ve santranç takımı hediyesinde bulunan Vali Zorluoğlu, öğrencilerden yarıyıl tatilinde bol bol kitap okumalarını isteyerek şunları kaydetti, “Nahit Ergene İlkokulunda 3. sınıf öğrencilerimize karnelerini dağıttık. Kendilerine ve ailelerine hayırlı olsun. Güzel bir eğitim dönemi geçirerek yarıyıl tatiline ulaştık. Çocuklarımız ve öğretmenlerimiz epeyce yoruldular, tatili hak ettiler. Sayın Milli Eğitim Bakanımız çocuklara karne tatilinde ödev verilmeyeceğini söylemişti, bizim ilimizde de tatilde çocuklara ödev verilmeyecektir. Ödev yerine bol bol eğlenmelerini, dinlenmeleri ve tabii kitap okumalarını öneriyoruz. Öğrenciler de bana bol kitap okuyacaklarına dair söz verdiler.

VALİ ZORLUOĞLU: ELAZIĞ EĞİTİM BAKIMINDAN İYİ BİR YERDE
Elazığ’ın eğitim bakımından iyi bir yerde olduğunu açıklayan Vali Zorluoğlu, eğitimdeki başarının daha da artacağını ifade ederek şunları söyledi, “Elazığ eğitim öğretim bakımından çok şükür her geçen gün ilerlemektedir.

Bu yıl TEOG sınavında geçen yıllara göre çok daha üst düzey bir başarıyı yakalamış bulunmaktayız. YGS ve LYS sınavlarında da başarımızı artıracağımızı umuyorum. Milli Eğitim Müdürümüz, öğretmenlerimiz ve bütün Milli Eğitim camiamız bu başarının artırılması için yoğun bir şekilde çalışmaktalar. Biz de mesaimizin önemli bir bölümünü ilimizde eğitim kalitesinin artırılmasına ayırmaktayız. Bu başarı için çaba gösteren bütün öğretmenlerimize Milli Eğitim Müdürümüzün şahsında teşekkür ediyorum. İnşallah Elazığ’ın eğitim başarı sıralamasındaki yerini çok daha üst sıralara taşırız”.

VALİ ZORLUOĞLU VELİLERE SESLENDİ
Velilere de seslenen Vali Zorluoğlu karnelerde olabilecek kırık notlardan dolayı çocuklarını üzmemelerini isteyerek şunları ifade etti, “Karnelerde bazı notlar elbette kötü olabilir. Bu notlar çocukların eğitim durumlarının kötü olduğu anlamına gelmemektedir. Bütün annelerden, babalardan ve velilerden şunu özellikle rica ediyorum ki, çocuklarımız bizim en değerli varlıklarımızdır, onların karnelerindeki kırık notlar onları kıymetsizleştirmez, bilakis onlara daha fazla ilgi gösterilmesi gerektiğine işaret eder. Bütün velilerimizin bu anlayışla çocuklarına yaklaşmaları gerekmektedir. İster karneleri iyi olsun isterse de kötü olsun çocuklarımız bizim canlarımız, ciğerlerimiz ve göz bebeklerimizdir. Onlara şefkatle ve anlayışla yaklaşmak onların başarılarını artıracaktır”.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom