Ak Parti'nin 12. Yılı Kutlandı

AK Parti'nin kuruluşunun 12. Yıldönümü Elazığ'da kutlandı.

Ak Parti'nin 12. Yılı Kutlandı Siyaset
Ak Parti Elazığ İl Başkanlığınca Misland Aqua Parkta gerçekleştirilen kutlama törenine, Elazığ belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu, parti il teşkilatı, merkez ilçe, kadın ve gençlik kolları teşkilatları ile çok sayıda partili ve davetli katıldı.  
 
Kutlama töreni öncesi davetlilere Mısır'da yaşanan katliamı protesto amacıyla siyah kurdela takıldı.
 
Kuran tilaveti ile başlayan kutlama töreninde konuşan Ak Parti Elazığ İl başkanı Ejder Açıkkapı, Mısır’da yaşanan insanlık suçunu kınadı.
Ak partinin 12. Kuruluş yıldönümünde Mısır, Suriye, Arakan’da kan ve göz yaşının aktığını belirten Açıkkapı, “Dünyanın dört bir yanında zulme maruz kalan mazlumlara, Müslümanlara üzülüyoruz. İçimiz kan ağlıyor. Dualarımızla Mısırlı kardeşlerimize rabbimizden yardım diliyoruz. Halkından yana olanları, halkın iktidarı olanları, milli iradeyi temsil edenleri bazı dış güçler kabullenemiyorlar: Onlar istiyor ki kendi çıkarı için hareket eden iktidarlar olsun. Ama dünyada artık uyanış başlamıştır: Arap dünyası başta olmak üzere birçok mazlum millet bunu görmüş bu oyunu bozmaya karar vermiştir: Ak Parti Mısır’da ahlaklı bir politika yürütmektedir. Türkiye Mısır’da birçok ülkenin kendi menfaatine uygun politikalarına karşın ahlaklı politikasına bundan sonra da devam edecektir. Batı maalesef menfaate dayalı politikasıyla iki yüzlülüğünü bir kez daha açığa vurmuştur. Batı Mısır’daki katliamlara rağmen darbe sözcüğünü ağzına almamıştır. Bu yönüyle batı çifte standartlığını yine ortaya koymuştur. Mısır bugün dünyadaki bütün darbecilerin demokrasi mücadelesi örneğini sergilemektedir. Bu mücadele onurlu ve ahlaklı bir mücadele olarak tarihteki yerini almıştır. Dün darbeleri bize reva görenler bugün İslam coğrafyasında darbeleri meşrulaştırma hata demokrasileşme bakımından legal görme hastalığına yakalanmışlardır: Ahlaki hiçbir savunması olmayan hastalıklı bir yaklaşım sergileyen batı sınıfta kalmıştır. Aynı hastalıklı düşüncelerini Türkiye’de de uygulama hevesinde olanlar bu heveslerinin kursaklarında kalacağını çok iyi bilmelidirler.” dedi.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom