Oteller Birliği Komitesi’nden Vali Zorluoğlu’na ziyaret

ETUDER bünyesinde kurulan Elazığ Oteller Birliği Komitesi Üyeleri Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu’nu ziyaret ettiler.

Oteller Birliği Komitesi’nden Vali Zorluoğlu’na ziyaret Güncel

Elazığ Turizm ve Kültür Tanıtma Derneği ( ETUDER ) Yönetim Kurulu Başkanı Av. Burak Soylu, Dernek Yönetim Kurulu Üyeleri ve ETUDER bünyesinde kurulan Elazığ Oteller Birliği Komite Üyeleri Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu’nu ziyaret ettiler.

Görüşmede Elazığ’da gelişmekte olan otel yatırımları ve turizm sektörünün geleceği ile ilgili fikir alış verişi yapılarak ilimizdeki turizm faaliyetlerini değerlendirildi.

“Turizm Güç Kazansın Projesi” kapsamında yürütülmekte olan aşçılık kursu ile de otellerde istihdam edilmek üzere sertifikalı personel yetiştirdiklerini ve farklı turizm branşlarında da kurslar düzenleyeceklerini söyleyen Başkan Soylu Elazığ’da turizm sektörünün gelişmesi için çalışmalarının artarak devam edeceğini kaydetti.

Vali Zorluoğlu: Elazığ’ın Önemli Bir Turizm Potansiyeli Var

Elazığ’ın çok önemli bir turizm potansiyeline sahip olduğunu kaydeden Vali Zorluoğlu, Harput ve Hazar Gölü başta olmak üzere tarihi ve doğal güzelliklerin tanıtılmasının, damak zenginliğinin, inanç turizminin iyi değerlendirilmesinin Elazığ’ı turizm açısından çok önemli noktalara taşıyabileceğini ifade etti. Turizmin Elazığ’ın öne çıkan sektörlerinden biri olduğuna dikkat çeken Vali Zorluoğlu, otel işletmecilerinin Elazığ’a gelen bu insanlara Elazığ adına ev sahipliği yaptıklarını bu sebeple çok önemli bir görevi yerine getirdiklerini vurguladı. Vali Zorluoğlu Elazığ’a gelen insanların bir daha gelmesi ve turist sayısının artması noktasında otel işletmecilerinin verecekleri hizmetlerin çok önem ifade edeceğini, bu sebeple otellerin bir birlik altında birleşerek hizmet kalitelerini artırma çalışmalarının son derece olumlu olduğunu sözlerine ekledi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom