Başkan Yanılmaz: Bu şehir için icraat zamanıdır

Elazığ Turizm ve Kültür Tanıtma Derneği (ETUDER) bünyesinde kurulan Elazığ Oteller Birliği Başkanı Av. Burak Soylu ve Birlik üyeleri Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ı ziyaret etti.

Başkan Yanılmaz: Bu şehir için icraat zamanıdır Güncel

Görüşmede Elazığ’da gelişmekte olan otel yatırımları ve turizm sektörünün geleceği ile ilgili görüş alış-verişinde bulunularak, ilimizdeki turizm faaliyetleri değerlendirildi.

Elazığ Oteller Birliği Başkanı Av. Burak Soylu yaptığı açıklamada, ETUDER bünyesinde Elazığ Oteller Birliği’ni kurduklarını ifade ederek, “Şehrimizdeki otelleri bir çatı altında topladığımız bu platformda, yatak kapasitemizin az olması sebebiyle yaşanacak olumsuz durumların olmaması adına birlikte hareket edeceğiz. Elazığ’daki yatak kapasitesini 900’lerden Haziran sonu itibariyle 2100’e kadar çıktı” dedi.

Elazığ Belediyesi'nin turizm alanındaki çalışmalarını ve yine KUDEB çatısı altında ki çalışmaları memnuniyetle takip ettiklerini belirten Soylu, “Kamu kurum ve kuruluşlarıyla birlikte yapılacak çalışmalarla turizm sektörü hareketliliğine katkı sağlamış olacağız” diye konuştu.

BAŞKAN YANILMAZ: “BU ŞEHİR İÇİN İCRAAT ZAMANIDIR”
Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ise her kurumun bir gücü olduğunu, bu güçlerin Elazığ'ın menfaatleri doğrultusunda birleştirilmesiyle Elazığ'a daha güzel hizmetlerin geleceğine inandığını kaydetti.

Otelcilik sektörünün hizmet sektörünün en önemli ayağı olduğunu ifade eden Başkan Yanılmaz, “Bir şehrin reklamını, tanıtımını en iyi yapan otelcilik sektörüdür. Yurtiçi ve yurtdışında katıldığım tüm toplantılarda Elazığlı iş adamlarımızdan şunu istiyorum. En azından hizmet içi eğitim toplantılarından, bayi toplantılarından birini Elazığ'da yapın” şeklinde konuştu.

Artık bu şehir için icraat zamanı olduğuna vurgu yapan Başkan Yanılmaz, “Artık konuşmayacağız, fiili icraata başlayacağız. Bu şehir konuşmaktan, toplantı ve kongre yapmaktan yoruldu. Şehri fiili hareketlerin olduğu bir alana taşımamız gerekiyor. Turizm sektörüyle ilgili de bu işin lokomotifi sizlersiniz, sizler ne kadar iyi hizmet verirseniz, sektörde o kadar iyi gelişmeler olur” ifadelerini kullandı.

“HARPUT’U EN İYİ ŞEKİLDE SUNMALIYIZ”
Elazığ tarihinde ilk kez KUDEB’i kurduklarını ve resmi olarak çalışmalarına başladığını belirten Başkan Yanılmaz, “Harput’ta bu yıl asgari üç tane konak yapacağız. Kale Hamamındaki kızlarımız devam ediyor, orayı restore ederek Kent Müzesi haline getireceğiz. Kaledeki kazılar devam ediyor. Bununla birlikte Hazar Gölü ile ilgili bir kısım çalışmalarımız devam ediyor. Yani hem göl, hem Keban, hem Harput ve Palu başta olmak üzere Elazığ turizmine katkı sağlayacak olan alanları geliştireceğiz ve turizmin hizmetine sunacağız. Harput benim kanaatim odur ki Safranbolu'dan çok daha güzel bir yer. Ama en iyi şekilde sunmamız gerekiyor. Mutfaktaki malzeme bir işe yaramıyor, garsonun elindeki tepsi bir işe yarıyor. Sunum iyi ise, sonuç da iyi olur. Bu sunumu en iyi yapacak olanlar da sizlersiniz. Elazığ'daki otellerimizin birbirine sahip çıkması, destek olması, birbirinin standartlarını yakalaması güzel bir şey” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom