Vali Erol'dan veda mesajı

Son valiler kararnamesi ile Konya Valiliğine atanan Vali Muammer Erol, veda mesajı yayınladı.

Vali Erol'dan veda mesajı Güncel
Vali Erol, mesajında, Elazığ’da görev yapmaktan onur duyduğunu, yaklaşık 5 yıllık görev süresi içerisinde sevgi, saygı ve hoşgörü çerçevesinde vatandaşlara amme hizmeti sunmaya gayret gösterdiğini, vatandaş odaklı kamu hizmeti ekseninde Elazığ’a ve Elazığlılara etkin, süratli ve tarafsız bir şekilde hizmet verebilmenin gayesi içerisinde olduğunu kaydetti.
  
 “Halka hizmet Hakk’a hizmettir düsturunu şiar edinerek Elazığ’a gelmiştik ve yine hizmet etmek için gidiyoruz.” ifadelerine yer veren Vali Erol, şunları söyledi: “Sizlerle birlikte birçok güzel hizmetlere ortak olduk. Görevim süresince kamuda eğitimden sağlığa, tarımdan sanayiye,ticaretten turizme kadar çeşitli sektörlerde imkânlarımız ölçüsünde, üretim ve istihdam alanları oluşturabilmek, Elâzığ’ımızı bir adım daha ileriye götürebilmek, tarih ve kültür kokan şehrimizi dışarıda iyi bir şekilde tanıtıp temsil edebilmek ve kalkınmış iller arasında ilk sıralarda yer alabilmek için üzerimize düşeni yapmaya gayret ettik. Bu doğrultuda ilimizin sosyal, kültürel alanlarda, hak ettiği seviyeye ulaşması yolunda öncülük etmeyi, destek vermeyi, çaba göstermeyi öncelikli görevim olarak gördüm. Aynı şekilde ilimizde huzur ortamının muhafazası, can ve mal emniyetinin temini ile şehit yakını ve gazilerimizin, kimsesiz yaşlılarımızın, yetim çocuklarımızın dilek, şikayet ve sorunlarına eğilerek, problemlerinin çözümlenmesi en önemli hassasiyetimi oluşturdu. Bu konularda kamu kurum ve kuruluşlarımızın yanında bu aziz şehrin aziz insanlarının da yakın ilgi ve desteğini gördüm. Sizlerden aldığım ilgi, destek ve güven için bir kez daha teşekkür etmek istiyorum.
 
Buradan ayrılırken Elazığ adına verilen emeklerin ve yapılan hizmetlerin güzel neticelerini görmek, benim için yegâne gurur kaynağı olacaktır. Elazığ bulunduğu bölgede, hem coğrafik hem jeopolitik yönden önemli bir konuma sahip olup doğu ile batıyı birbirine bağlayan yolların kilit noktası durumundadır. Tarihi ve kültürel dokusuyla, genç ve dinamik nüfusuyla, maddi ve manevi zenginlikleriyle yatırımcı kuruluşların dikkatlerini üzerine çekebilecek potansiyele sahip bir ildir. Umuyorum ki bu güzide şehir çok yakın bir gelecekte hak ettiği daha güzel yerlere erişerek adındangururla söz ettirmeye devam edecektir.
 
Elâzığ’ımızın Bölgemizin en huzurlu illerinden biri olmasında büyük katkısı bulunan Yargı, Emniyet ve Jandarma teşkilatımıza, Vali Yardımcılarımız ve Kaymakamlarımıza,  kamu kurum ve kuruluşlarının idarecilerine teşekkür ediyor, Elazığ Valiliğinde görev yaptığım süre içerisinde, benimle birlikte azim ve sadakatle çalışan değerli mesai arkadaşlarıma, her kademeden kamu görevlilerine, sivil toplum kuruluşlarımıza, mahalle ve köy muhtarlarımıza, yazılı ve görsel basınımızın değerli mensuplarına, ve beni bağırlarına basan kadirşinas Elazığlılara saygı ve sevgilerimi sunuyor, Allaha ısmarladık diyorum.Hakkınızı helal ediniz…”
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom