Tuhafiyeciler Odası girişimcilikte Avrupa birincisi

Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Odası ve KOSGEB işbirliğinde 'Uygulamalı Girişimcilik' kurslarını tamamlayarak sertifikalarını alan 180 girişimcinin 83 tanesi esnaflığa başladı.

Tuhafiyeciler Odası girişimcilikte Avrupa birincisi Güncel

'Uygulamalı Girişimcilik' kurslarını tamamlayan 180 girişimcinin yüzde 46’sının esnaflığa başlaması Elazığ’a büyük bir başarıyı getirdi. Avrupa’da 'Uygulamalı Girişimcilik' eğitim alanların yüzde 3’ü esnaflığa başlarken Türkiye genelinde ise bu oran yüzde 5 civarında.

Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Odası Başkanı Mitat Ulaş KOSGEB Elazığ Müdürü Mehmet Cüreoğlu’nu makamında ziyaret ederek girişimcilik kursları hakkında bilgi alış verişinde bulundu.

KOSGEB MÜDÜRÜ MEHMET CÜREOĞLU:“GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİNDE VE GİRİŞİMCİLİK DESTEKLERİN DE BÖLGEDE ELAZIĞ’IN BİRİNCİ”
Ziyarette açıklamalarda bulunan KOSGEB Elazığ Müdürü Mehmet Cüreoğlu, Göreve başladığından itibaren Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Odası’nın “Girişimcilik Kursları” hakkında özenli bir çalışma gerçekleştirdiği için Başkan Mitat Ulaş’a teşekkür ederek bölgede girişimcilik eğitimlerinde ve girişimcilik desteklerin de Elazığ’ın birinci olduğunu söyledi.

Girişimcilik eğitimlerinde ve girişimcilik desteklerin de Elazığ’ın bölgedeki illere göre açık ara önde olduğunu ifade eden Mehmet Cüreoğlu, “Son ay içinde 800 kişi girişimcilik sertifikası hak ederek sertifika almaya hak kazandı. Girişimcilik eğitimi alan bir girişimci adayımız eğitimi alarak sertifikasını aldıktan, iş yerini kurduktan sonra KOSGEB Müdürlüğümüze gelerek iş planı sunuyor. Plan kurulda değerlendirildikten sonra kuruldan çıkan sonuca göre girişimcimiz getirdiği taahhütnameden sonra müdürlüğümüzün destek süreci başlıyor. KOSGEB desteklerimiz 150 bin TL kadar artırıldı.2 bin TL’si işletme kuruluş desteği,18 bin TL’si kuruluş dönemi makine teçhizat desteği,30 TL’si işletme giderleri desteği ve 100 bin TL’si sabit yatırım desteği olmak üzere 4 alt başlıkta vatandaşlarımıza destek veriyoruz” dedi.

KOSGEB MÜDÜRÜ MEHMET CÜREOĞLU: “GİRİŞİMCİLİĞE VERDİĞİ DESTEKTEN DOLAYI BAŞKAN ULAŞ’A TEŞEKKÜR EDİYORUM”
Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Odası’nın “Girişimcilik Kursları” tamamlayarak esnaflığa başlayan girişimcilerin oranı Avrupa ve Türkiye oranlarının çok üstünde olduğunu ifade eden KOSGEB Elazığ Müdürü Mehmet Cüreoğlu girişimciliğe verdiği destekten dolayı Başkan Mitat Ulaş’a teşekkür etti.

BAŞKAN ULAŞ’TAN MÜJDE “GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİLERİMİZ DEVAM EDECEK”
Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Odası Başkanı Mitat Ulaş’ta odasının açtığı girişimcilik kurslarına verdiği destekten dolayı KOSGEB Elazığ Müdürü Mehmet Cüreoğlu teşekür ederek açıklamasında şu şekilde devam etti:

“KOSGEB Müdürümüzün kendi işinde çok bilgili olması müdürlüğümüzde işlerin daha seri olmasını sağlıyor. Müdürümüz odamıza desteğini esirgemiyor odam adına kendisine çok teşekkür ediyorum. Kısa süre sonra Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Odası ve KOSGEB işbirliğinde 'Uygulamalı Girişimcilik' kurslarımız devam edecek. Bundan önce 6 grup halinde 180 girişimci kardeşimize eğitim verdik. Girişimcilerimizin 180 tanesinin 83 esnaflığa başladı. İlimiz için çok büyük rakam bu kadar girişimcinin esnaflığa başlaması Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Odası yönetimi mi ve beni çok mutlu etti.180 girişimci kardeşimizin % 46’nın esnaflığa başlaması büyük bir oran bu Avrupa’da %3 Türkiye’de ise % 5 civarlarında” diye konuştu.

BAŞKAN ULAŞ: “GİRİŞİMCİ SEÇERKEN ÇOK TİTİZ DAVRANDIK”
KOSGEB 'Uygulamalı Girişimcilik' kurslarına alacakları girişimcilerin aradıkları en önemli şartlarından biriside esnaflığa başlama şartı olduğunu ifaden Başkan Ulaş; “Girişimcilerle yaptığımız toplantılarda sürekli olarak bunu hatırlatıyorum.. Verdiğimiz sertifika diploma değil saklayasınız. Bu sertifika devlerimizin sizlere verdiği destekten faydalanmanız için bu sertifikayı veriyoruz. Bundan sonrada açacağımız 'Uygulamalı Girişimcilik' kurslarında da bu kriteri arayacağız. Ben buradan yeni esnaflığa başlayan ve tüm esnaflarımıza hayırlı işler bol kazançlar diliyorum. Esnaflarımızın faydasına olan çalışmalarımız devam edeceğiz” dedi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom