KADEM’den ‘Kadın Yasal Hakları Eğitimi’

KADEM Elazığ Temsilciliği tarafından kadınların yaşamlarında karşılaştıkları sorunlara ışık tutmak ve sahip oldukları hukuki haklara ilişkin bilgi sahibi olmaları amacıyla Kadın Yasal Hakları Eğitimi düzenlenecek.

KADEM’den ‘Kadın Yasal Hakları Eğitimi’ Güncel

Elazığ Belediyesi Kültür Merkezi’nde, 29 Ocak 2016 Cuma günü saat 14.00’da düzenlenecek eğitim seminerine, KADEM Elazığ Temsilciliği Hukuk Komisyonu Üyesi Av. Hülya Işık Yıldırım konuşmacı olarak katılacak. Yıldırım, Boşanma Hukuku, Sosyal Güvenlik Hukuku ve İş Hukuku alanlarında katılımcılara bilgi aktarımında bulunacak. 

KADEM Elazığ Temsilcisi Av. Esra Soylu yaptığı açıklamada, KADEM olarak toplumsal cinsiyet adaleti doğrultusunda kadınların bilinçli, kendine güvenen haklarının ve sorumluluklarının farkındalığına katkı sağlamak amacıyla çalışmalarını sürdürdüklerini ifade ederek, bu amaca yönelik olarak da bir dizi seminer ve konferans düzenlediklerini kaydetti.

Elazığ’da aynı amaç doğrultusunda tek başına yürüyen farklı platformlardaki kadın temsilcilikleri arasında diyalog kurarak bir güç birliği oluşturmayı hedeflediklerine vurgu yapan Soylu, “Değişen ve gelişen Türkiye’de kadınlarımızı tek tip olamaya zorlayan tüm ideolojilere karşın, farklı renklerle bir kompozisyon oluşturmak istiyoruz. Kadın için adalet, gelişen bir toplum için güçlü kadın hedefleyen KADEM hareketi olarak ilimizde kadınlarımız arasında güç birliği oluşturmayı da öncelikli hedeflerimiz arasına yerleştirdik. Zira öncelikle birbirimizin farkına varmamız gerekliliğine inanıyoruz. Bu nedenle de bir yandan tüm kadın sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliğimizi güçlendirirken, bir yandan da kadınlarımıza katkı sağlayacak faaliyetlerimizi sürdürüyoruz” diye konuştu.

Kadın Yasal Hakları Eğitimi’nin kadınlarımızın hak ve sorumluluklarının bilincini artırmaya yönelik çok önemli katkılar sağlayacağını ifade eden Soylu, “Seminerimize tüm kadınlarımız davetlidir” dedi.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom