Vali Zorluoğlu’ndan CHP İl Yönetimine ziyaret

azığ Valisi Murat Zorluoğlu Cumhuriyet Halk Partisi İl Yönetimine bir ziyaret gerçekleştirdi.

Vali Zorluoğlu’ndan CHP İl Yönetimine ziyaret Güncel

Siyasi partilere iadeyi ziyaretlere devam eden Vali Zorluoğlu Cumhuriyet Halk Partisi İl Yönetimini ziyaret etti.

Vali Zorluoğlu CHP İl Başkanlığına gelişinde İl Başkanı Zeki Kaplan, Merkez İlçe Başkanı Metin Çağlar, Kadın Kolları Başkanı Nuray Şenocak ve İl Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından karşılandı.

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Zeki Kaplan kabulde yaptığı konuşmada ziyaretinden dolayı Vali Zorluoğlu’na teşekkür ederek şunları söyledi, “Sayın Valimizin Ana Muhalefet Partisini ziyaretleri bizleri onurlandırmış ve mutlu etmiştir. Toplumumuz ve seçmenlerimiz de sizlere oldukça sıcak bakmaktadır. Kendi öz evladı gibi kabullenmiş durumdadırlar. Bundan bizler de memnun olmaktayız. Umarım bundan sonra iyi bir çalışma ortamını hep beraber yakalamış oluruz”.

Zorluoğlu: Amacımız Memleketimize ve İnsanımıza Daha İyi Hizmet

Yeni il yönetiminin hayırlı olmasını temenni ettiğini kaydeden Vali Zorluoğlu ise şunları söyledi, “Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı ve değerli il yönetim kurulu üyeleri: Bugün hem bir iadeyi ziyaret hem de yeni seçilen il yönetimini kutlamak amacıyla buradayım. Sizlerle binalarımızın yakın olması hasebiyle bir komşuluk hukuku da bulunmaktadır. Öncelikle yeni yönetiminiz hayırlı olsun, inşallah sizin başkanlığınızda CHP İl Yönetimi güzel hizmetler gerçekleştirir.

Dünyadaki bütün rejimlerde ve siyasal sistemlerde iktidar vardır ancak sadece demokrasilerde muhalefet bulunmaktadır. O nedenle bir rejimin demokratik olup olmadığını ölçmek için, o ülkede muhalefetin varlığına ya da muhalefete iktidar olma fırsatının verilip verilmediğine bakmak gerekir. Bizim ülkemizde çok şükür seçimler serbestçe yapılmakta, demokratik bir şekilde idare edilmekte ve muhalefet  varlığını sürdürmektedir. Muhalefetin varlığı da iktidarı olumlu olarak etkilemekte, iktidarların daha iyi çalışması noktasında da denetim görevi yapmaktadır. Muhalefeti önemsemekteyiz, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da yakın işbirliği içerisinde olacağız.

CHP ülkemizin en eski, kurumsallaşmış ve cumhuriyetle yaşıt bir partisidir. Tarihsel bakımdan da önem verdiğimiz bir siyasi partimizdir. Bundan önceki il yönetimiyle çok medeni bir ilişkimiz bulunmaktaydı, sizinle de aynı şekilde devam edeceğiz. Yöntemlerimiz farklı olabilir ama amacımız memleketimize, insanımıza daha iyi hizmet götürebilmektir, ilimizin kalkınmasıdır, istihdamın artırılmasıdır.  Üretimin artırılması, gelirin artırılması ve bu gelirin de hakça adil bir şekilde paylaşılmasıdır. Bu ortak maksat etrafında hep birlikte hareket edeceğiz ve bu hedeflere ulaşacağız. Bir kez daha bu nazik ev sahipliğiniz için teşekkür ediyorum”.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom