Bu ilçede kar kalınlığı 2 metreyi aştı

Tunceli’nin 3 bin nüfuslu Ovacık ilçe merkezinde kar kalınlığı 2 metreyi aştı. Kar yağışından kimi ilçe sakinleri memnun olurken, kimileri ise yağış nedeniyle sıkıntı yaşadıklarını dile getirdi. İlçede kar yağışının durmasıyla birlikte hava sıcaklıkları da eksi 30 dereceye kadar düştü.

Bu ilçede kar kalınlığı 2 metreyi aştı Genel

Tunceli’de kar yağışı en çok Ovacık ilçesini etkiledi. Kar kalınlığının 2 metreye kadar ulaştığı ilçede, birçok ev kar altında kaldı. Evlerinin çatıları ile önlerinde biriken karları temizleyen ilçe sakinlerinden bazıları yoğun kar yağışından memnuniyetini dile getirirken bazısı ise kış mevsiminin çetin geçmesinden şikayetçi oldu. Kar yağışının durduğu ilçede hava sıcaklıkları da rekor kırarak, eksi 30 dereceye kadar düştü.

İlçe sakinlerinden Celal Karasakal, kış mevsiminin zor geçtiğini belirterek, bunun doğa açısından iyi olduğunu söyledi. Nurettin Kaya da yağışının ulaşımda sıkıntılara neden olduğunu, bütün zamanlarını kar temizlemeyle geçirdiklerini dile getirdi.

İlçede taksicilik yapan Haşim Özdemir ise “Bu sene iki metrenin üzerinden yağış oldu ancak yağmur bu seviyeyi biraz düşürdü. Bizim burada beklediğimiz kar iki metrenin üzerinde olmalı. Çünkü bizim doğamız ve suyumuz kar yağışıyla çoğalıyor. İlçede tarım ve hayvancılık yapıldığı için karın yağmasını istiyoruz. Zorlukları da var. Köy yollarımız kapalı. Bunlara rağmen memleketin olmazsa olmazlarından biri kar yağışı. Kendim taksiciyim zor şartlarda işimi yapıyorum. Ancak kar yağışının devam etmesini istiyorum” dedi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom
pırlanta organizasyon, kına organizasyon, nişan organizasyon, doğum günü organizasyon gezilecek yerler