Elazığ'dan Suriye'ye yardım

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) öncülüğünde ‘Bir unda senden’ kampanyası ile toplanan 15 TIR'lık yardım Suriye’ye doğru yola çıktı.

Elazığ'dan Suriye'ye yardım Güncel

İHH tarafından 15 gün önce başlatılan ‘Bir unda senden’ kampanyası kapsamında 15 TIR’lık un yardımı toplandı. Toplanan yardımlar, bugün İstasyon Meydanı'nda dualarla Suriye'ye götürülmek üzere yola çıktı. İHH Elazığ Temsilciliği Fakir Birimi Başkanı Nihat Aydın, ”İHH bu saf seçiminde her zaman olduğu gibi seçimini yine mazlumlardan yana yapmış, savaş başladığından bugüne kadar bölgede eğitim, sağlık, gıda, barınma gibi birçok insani çalışma yapmıştır, yapmaya da devam ediyor” dedi.

Kendilerinin de Elazığ İHH olarak Suriye’de yaşanan trajediye duyarsız kalmadıklarını belirten Aydın, ”Suriye’de iç savaş çıktığı günden bugüne kadar kardeşlerimize yardımları sürdürdük ve sürdürmeye devam ediyoruz. Bu yıl da oradaki Türkmen ve diğer kardeşlerimiz için un kampanyası başlattık. Türkmen Dağı ve ihtiyaç duyulan bölgelere gönderilmek üzere 15 TIR'lık un yardımı toplamış bulunmaktayız. Bu yardımlar arkadaşlarımızın nezaretinde götürülerek, bölgede faaliyet gösteren İHH yetkililerine teslim edilecektir. Bugüne kadar toplam 61 yardım TIR’ını Suriye’ye göndermiş bulunmaktayız” diye konuştu.

Vali Yardımcısı Üzeyir Yılmaz da bu yardımların gerçekleşmesinde katkı sağlayan hayır sahipleri ve aracılık eden İHH yetkililerine teşekkür ederek, yardımların sağ salim ulaşması temennisinde bulundu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom