CHP İl Başkanı Kaplan'dan flaş açıklama

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Elazığ İl Başkanı Zeki Kaplan, geçtiğimiz gün Ak Parti Elazığ İl Teşkilatı tarafından CHP Genel Başkanı Sn.Kemal Kılıçdaroğlu hakkında Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulunmasını eleştirerek, “Ak Parti Elazığ İl Başkanı Sn.Ramazan Gürgöze, siyasi rant sağlamak ve birilerine yaranabilmek için böyle bir davranış sergilemiştir” dedi.

CHP İl Başkanı Kaplan'dan flaş açıklama Siyaset

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Elazığ İl Başkanı Zeki Kaplan, Ak Parti Elazığ  İl Başkanı Ramazan Gürgöze’yi ve İl yönetimini sert sözlerle eleştirdi. Kaplan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle suç duyurunda bulunulmasının tamamen siyasi rant amaçlı olduğunu belirterek, Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığı’na yapılan suç duyurusunu  CHP Elazığ İl Örgütü olarak şiddetle kınadıklarını vurguladı.

Kaplan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hem Başbakanlığı, hem de Cumhurbaşkanlığı döneminde vatandaşlara ve siyasi parti liderlerine sürekli hakaret ettiğini ancak bu hakaretlerin gündeme getirilmediğini belirterek, “Genel Başkanımızın yıpratılmasına asla izin vermeyeceğiz” dedi.

“Partimize ve Genel Başkanımıza  laf söylemek Ramazan Gürgöze’nin haddi değildir” diyen Kaplan, sözlerini şöyle sürdürdü: “ Ak Parti Genel Merkezinin direktifleri doğrultusunda ,Ak Parti Elazığ İl Başkanı ve yönetimi 1 Şubat 2016 tarihinde Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığı’na giderek Genel Başkanımız Sn.Kemal Kılıçdaroğlu hakkında Cumhurbaşkanına hakaret ettiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulunmuşlardır. Genel Başkanımızı yıpratma çalışmalarına asla  müsaade etmeyeceğiz. Hakaret edildiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulunulması tamamen siyasi rant ve çıkar amaçlıdır. Hakarete uğradığı iddia edilen Cumhurbaşkanı, hem Başbakanlığı hem de Cumhurbaşkanlığı döneminde defalarca vatandaşlara ve siyasilere hakaret etmiş ancak bu durum göz ardı edilmiştir. Erdoğan, Başbakan olduğu dönemde 12 Haziran 2011 seçimleri öncesi Genel Başkanımıza Hopa’daki olaylar ile alakalı sözlerinden ötürü “Ahlaksız, Rezil” ifadelerini kullanmış ama bu sözler hakaret olarak gündeme getirilmemiştir. Erdoğan yine Başbakan olduğu 12 Şubat 2006’daki Mersin gezisinde bir çiftçiye “Lan terbiyesizlik yapma, ananı da al git” ifadelerini kullanmıştır.

Erdoğan’ın hakaretleri bunlarla da sınırlı değildir. 15 Mayıs 2014’te Soma’daki protestolarda tokatladığı bir gence “Niye kaçıyorsun lan İsrail Dölü” şeklinde bir hakarette bulunmuş, bu hakaretler kameralara da an be an yansımıştır. 27 Mayıs 2012’de Ak Parti İstanbul İl Kongresinde muhalif köşe yazarlarına seslenen Erdoğan, “Bunları tasmalarından biz kurtardık” şeklinde bir ifade kullanarak hakaretlerine bir yenisini eklemiştir.Yine Erdoğan’ın, İzmir'de Ak Parti İl Teşkilatı yöneticileri ile yaptığı toplantıda, “Gavur İzmir” ifadelerini kullandığı günlerce gündemi meşgul etmiştir. Görüldüğü gibi kendisine hakaret edildiği gerekçesiyle savunulan Erdoğan, geçmişte çok sayıda hakarete imza atmış ancak bunlar gündemden düşürülmeye çalışılmıştır.

Şimdi ben buradan Ak Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze'ye seslenmek istiyorum. Sayın Gürgöze acaba suç duyurusunda bulunarak nasıl bir siyasi rant peşindesiniz? Ayrıca Cumhurbaşkanına hakaret suçu şahsi suçlardan olup,Gürgöze ve İl yönetiminin durumdan vazife çıkarmasına da bir anlam veremiyorum. Sn. Gürgöze,yukarıda belirttiğim durumlar ve Sn. Erdoğan tarafından söylendiği görüntülerle ispatlanan hakaretler hakkında suç duyurusunda bulunmayı düşündünüz mü?  17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet olaylarına adı karışan bakanlar hakkında da şikayetçi  olacak mısınız?  Elazığ’da kapatılan fabrikalar, hizmet getiremeyen milletvekilleri, devletin malını israf edenler  ve  ihaleye fesat karıştıranlar  hakkında da suç duyurunda bulunacak mısınız?” CHP Elazığ İl Örgütü olarak Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanında olduğumuzu bir kez daha belirtiyor,Sayın Gürgöze’yi talihsiz açıklamalarından dolayı bir kez daha şiddetle kınıyoruz.”  dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom