Yasağa uymayanlara ceza yağdı

Elazığ'da Gazi Caddesi ve Vali Fahribey Caddesinde uygulanan park yasağına uymayan 162 araç sürücüsüne toplam 12.474.00TL Trafik İdari Para Cezası verildi.

Yasağa uymayanlara ceza yağdı Güncel
Elazığ’da Gazi Caddesi ve Vali Fahribey Caddesinde uygulanan park yasağına uymayan 162 araç sürücüsüne toplam 12.474.00TL Trafik İdari Para Cezası verildi.
 
Elazığ Emniyet Müdürlüğünden konuyla ilgili yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi: “İl Trafik Komisyonun 08 Mayıs 2013 tarih ve 2013/46 sayılı kararı ile şehir içindeki Gazi Caddesi ile Vali Fahribey Caddesi üzerindeki Belediye Başkanlığınca uygulanmakta olan ücretli otopark uygulamasına trafiği rahatlamak adına son verilerek, söz konusu iki cadde üzerinde otopark uygulaması kaldırılmıştır.
 
Ancak 08.00-20.00 saatleri arasında vatandaşlarımızın ve cadde esnafının iş ve işlemlerini yürütülebilmeleri amacıyla, araç park ışıklarını yakmaları şartıyla 15 dakikayı geçmeyecek şekilde kısa süreli duraklama yapmalarına müsaade edilmiştir. Buna rağmen her iki cadde üzerinde 1 haftalık uyarma döneminden sonra 31/05/2013–13/06/2013 tarihleri arasında trafik ekiplerimiz tarafından 133 ve MOBESE görevlilerimiz tarafından 29 araç sürücüsüne ve araçların tescil plakasına, trafik işaret levhalarına uyulmayarak uzun süreli kalıcı araç park edildiği için 12.474.00TL Trafik İdari Para Cezası Karar Tutanağı düzenlenmiştir.
 
Vatandaşlarımızın güvenli bir trafik ortamında yaşamaları için; radarla hız kontrolü , yasak park, motorlu bisiklet ve motosiklet denetimi, emniyet kemeri kullanımı, araç kullanırken cep telefonu ile görüşme, kırmızı ışık ihlali, alkollü olarak araç kullanımı denetimi ve ağır taşıtların denetimleri başta olmak üzere trafik denetimlerimiz arttırılarak devam etmektedir.”
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom