Sefer Tası Gönül Aşı projesi başladı 

Elazığ'ın Palu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından SODES Programı kapsamında yürütülen 'Sefer Tası Gönül Aşı' projesi başladı.  

Sefer Tası Gönül Aşı projesi başladı  Güncel

Palu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde proje tanıtımı yapıldı. Proje tanıtımına Kaymakam Mehmet Öztürk, İlçe Garnizon Komutanı Fatih Ceylan, Belediye Başkanı Mehmet Sait Dağoğlu, kamu kurum ve kuruluş amirleri, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı. Proje ile ilgili bilgi veren Mehmet Arslan, "Proje kapsamında 20 vasıfsız ve işsiz genç kızımıza 7 ay boyunca aşçılık kursu verilecek. Kursun uygulama döneminde üretilen yemeklerin sefer taslarıyla evde bakıma muhtaç ve içlerine kapanarak yaşayan 44 vatandaşımıza kursiyerlerin elleriyle dağıtılacak. Gençlerimiz hem meslek öğrenecek, hem de sosyal yardımlaşmanın hazzına varacaklar" dedi.

Palu'da kalkınmayı hedefleyen birçok projenin uygulamada olduğunu belirten Kaymakam Mehmet Öztürk, kaymakamlık, belediye ve diğer kamu kurumları olarak bu tür projelerin destekçisi olacaklarını söyledi. Kaymakam Öztürk, "Özellikle kadın kursiyerlerden oluşan 'Sefer Tası Gönül Aşı' projesini önemsiyoruz. Kadınlarımızın meslek edinmelerini ve istihdamları önemlidir. Devletimizin çok sayıda hibe destekleri var. İnsanlarımız devletten iş bekleme yerine bu tür hibe çağrılara hazırlanmalarının daha doğru olacağını düşünüyoruz" diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom