Avcılar doğaya yem bıraktı

Elazığ’da avcılar, yaban hayvanları için doğaya yem bıraktı.  

Avcılar doğaya yem bıraktı Güncel

Elazığ’da Doğa ve Milli Parklar Elazığ Şubesi’nin koordinesinde,  Avcılar Atıcılar Amatör Balıkçılar Spor Kulübü üyeleri tarafından yaban hayvanlarının aç kalmaması için doğaya 500 kilogram buğday ve 5 torba unlu mamul bırakıldı. Harput bölgesinde yapılan yem bırakmaya, Doğa ve Milli Parklar İl Müdürü Hüseyin Çelik, Avcılar Atıcılar Amatör Balıkçılar Spor Kulübü Başkanı Kemal Dilek ve kulüp üyeleri katıldı.

Türkiye genelinde olduğu gibi Elazığ’da da yoğun bir kış mevsimi yaşandığını belirten Çelik, “Doğa tamamen karla kaplı olmaktadır. Bu yoğun olarak yaşanan kış mevsiminde yaban hayvanların korunması ve beslenmelerini sağlamak maksadıyla doğaya yem bırakma çalışmalarımız büyük bir hızla devam etmektedir” dedi.

Esnaflarla birlikte topladıkları yemlerin bir kısmını Harput bölgesine bıraktıklarını ifade eden Avcılar Atıcılar Amatör Balıkçılar Spor Kulübü Başkanı Kemal Dilek ise, yemlerin bir kısmını Orman ve Su İşleri ve Milli Parklar İl Müdürlüğünün deposuna bıraktıklarını, ihtiyaç oldukça doğaya bırakılacağını kaydetti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom