Ev hanımları dikkat! İş sahibi olabilirsiniz

Elazığlı bayanlar, Elazığ Belediyesi ve İŞKUR İl Müdürlüğü işbirliğiyle açılan ‘Ahşap Oymacılığı ve Boyama’ kursunda bir yandan sanatsal bir faaliyetle gelişimlerine katkı sağlarken, bir yandan da iş sahibi olma yolunda emin adımlarla ilerliyorlar.

Ev hanımları dikkat! İş sahibi olabilirsiniz Güncel

Elazığ Belediyesi’nin ‘Hayat Boyu Öğrenme Projesi’ kapsamında açılan kursa katılan bayanlar, yüzyıllardır kültürümüzde önemli bir yere sahip olan ahşap oymacılığı sanatını geleceğe taşıyorlar. Erkek mesleği olarak bilinen ahşap oymacılığına el atan bayanlar, ürettikleri birbirinden özel ve güzel eserleri 6 ay sürecek kurs sonunda açılacak sergide sergileyecekler.

Kursta eğitim veren usta öğretici Hakan Gülyağı, 25 kursiyerin katıldığı kursta, Elazığ Belediyesi’nin desteğiyle atalarımızdan yadigar ahşap oymacılığını geliştirmeyi ve yaygınlaştırmayı amaçladıklarını söyledi. Kendilerine sunulan fırsat için Elazığ Belediyesi’ne teşekkür eden kursiyer bayanlar ise, kurs sayesinde gelişimlerine önemli katkı sağladıkları için çok mutlu olduklarını ifade ettiler.

BAŞKAN YANILMAZ: “EV HANIMLARIMIZIN EV EKONOMİSİNE KATKI SAĞLAMASINI ÇOK ÖNEMSİYORUZ”
Ahşap Oymacılığı ve Boyama kursunu ziyaret eden Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, üretilen birbirinden güzel eserleri inceleyerek, çalışmalar hakkında bilgi aldı. Başkan Yanılmaz, “Üretilen eserler, ev hanımlarımızın maharetlerini ciddi bir şekilde ortaya koyduklarını gösteriyor. Göreve geldiğimiz andan itibaren üzerinde önemle durduğumuz ana konulardan bir tanesi ev hanımlarımızın ev ekonomisine katkı sağlamalarıdır. Bu kursa katılan bayanlarımız öğrendikleri ışığında ürettikleri eserlerle ev ekonomilerine bir katkı sağlama fırsatı yakalamış olacaklar” dedi.

Ahşap oymacılığı ve boyama kursunun bundan sonrada devam edeceğini belirten Başkan Yanılmaz, “Burada eğitim alan kursiyerlerimiz çıraklıktan kalfalığa, kalfalıktan ustalığa geçecekler. Yeni kursiyerlerimizle bu eğitimler devam edecek. Elazığ’ın yöresel figürlerini de barındıran eserlerle turizm piyasamıza da katkı sağlanmış olacaktır” diye konuştu.

Proje doğrultusunda verilen eğitimin sonunda, kursiyerlere Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika verilecek. 

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom
pırlanta organizasyon, kına organizasyon, nişan organizasyon, doğum günü organizasyon gezilecek yerler