İşbirliğiyle 38 mahallemizi kalkındıracağız

‘Biz Hep Birlikte Bir Gücüz’ sloganıyla çalışmalarına yön veren Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Çatalçeşme Mahallesi sakinleriyle buluştu. Her fırsatta vatandaşlarla bir arada olmaya özen gösteren Başkan Yanılmaz, öğlen sonrası zamanının büyük bir bölümünü Çatalçeşme Mahallesi’nde geçirerek, mahallelinin günlük yaşamına ortak oldu.

İşbirliğiyle 38 mahallemizi kalkındıracağız Güncel

Çatalçeşme Camii’nde Cuma namazını kılan Başkan Yanılmaz, namaz sonrası cami cemaati ile sohbet etti. Başkan amcalarına yoğun sevgi gösteren çocuklar, imza almayı da ihmal etmediler.

Yapımı devam eden Çatalçeşme Kız Kur-an Kursunda incelemelerde bulunan Başkan Yanılmaz, esnafları ziyaret etti. Esnaf ziyaretleri sırasında bir tatlıcıya giren Başkan Yanılmaz, kendisini bir an dahi yalnız bırakmayan çocuklara tatlı ikramında bulundu.

Mahalle sakinlerinin yoğun ilgi ve sevgisiyle karşılaşan Başkan Yanılmaz, sorunları ve talepleri dinleyerek, çalışmalarına ilişkin bilgi verdi. Başkan Yanılmaz, Elazığ Belediyesi Hayır Çarşısı hakkında bilgi vererek, “Hedefimiz Elazığ’da ihtiyaç sahibi olan vatandaşlarımıza destek sağlamaktır. Hayır Çarşımızda giyimden, mobilyaya ve beyaz eşyadan gıdaya her şey mevcut. Hayır Çarşımızda hiç kullanılmamış malzemeler yer alırken, ayrıca kurduğumuz sistemle vatandaşlarımızın ihtiyaç fazlası malzemelerini alarak, malzemelerin bakımını temizliğini yapacak ve ihtiyaçlar doğrultusunda ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağız”” diye konuştu.

“REVİZE İMAR PLANIMIZ TAMAMLANIYOR”
“Çatalçeşme bizim göz ağrımız hiçbir zaman yaptığımız çalışmaların dışında kalmadı” diyen Başkan Yanılmaz, “Çatalçeşme Mahallemiz her zaman planlamalarımızın içinde oldu. İnşallah Yaşar Doğu Caddesi’ni Doğukent yoluna bağlayacağız ve bu bölgeyi daha sonrada Doğukent’ten Ulukent’te, Ulukent’ten Pertek Yolu’na, oradan da Çaydaçıra Mahallesi’ne giden Kuzey İmar Yolu ile birleştirmiş olacağız. Revize imar planımız bitiyor. Revize imar planıyla Salıbaba, Gümüşkavak, Kızılay, Aksaray, Hicret, Doğukent, Kırklar, Ulukent, Yıldızbağları, Esentepe, Fevziçakmak ve Zafran mahallelerinde imar değişikliği yapacağız. Buraların arazileri değerlenecek. Biz Elazığ’ın 38 mahallesinin de gelişmesini istiyoruz. Bir mahallede arsanın metrekare değeri 3 bin lira, bir mahallede 50 bin lira ise problem vardır. 38 mahallemizin tümü kalkınsın istiyoruz ve el birliğiyle başaracağız” şeklinde konuştu.

Genç, yaşlı, çocuk karşılaştığı vatandaşlarla birebir ilgilenen Başkan Yanılmaz, Çatalçeşme-Doğukent mahalleleri arasında yapılacak ve Yaşar Doğu Bulvarıyla bağlantı sağlayacak olan yeni yol yapım sahasında incelemelerde bulundu.

Çatkapı vatandaşların evlerine konuk olarak talepleri dinleyen Başkan Yanılmaz, incelemelerinin ardından Elazığ Belediyesi tarafından Çatalçeşme Mahallesi’nde yapımı tamamlanan semt sahasına geçerek, çocukların futbol keyfine ortak oldu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom