Kursiyerin ürettiği ürünler sergilendi

Elazığ Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen kurslarda 200 kursiyerin ürettiği ürünler sergilendi.  

Kursiyerin ürettiği ürünler sergilendi Güncel

Elazığ Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından kadınlara, engellilere, kader mahkumlarına verilen kurslar sonucunda ortaya çıkan ürünler sergilenerek satışa sunuldu. Ebru sanatından ahşap boyamaya, nakış işlemesinden mermer yapımına kadar toplamda 200 kursiyerin yaptığı el emeği göz nuru ürünler büyük ilgi toplandı. Bir alışveriş merkezinde açılışı yapılan sergiye Vali Yardımcısı Zekeriya Göker, Milli Eğitim Müdürü Ahmet Bağlıtaş, Halk Eğitim Müdürü Kazım Atıcı, kurs öğrencileri ve vatandaşlar katıldı.

El sanatları milletin sevinçlerini, gözyaşlarını, üzüntülerini, kederlerini yansıtan önemli ürünler olduğunu belirten Halk Eğitim Müdürü Kazım Atıcı, “El emeği göz nuru eserler köklü medeniyetimizi kuşaktan kuşağa aktarmaktadır. Bugün burada bu güzel eserlerin sergilenmesinde merkez halk eğitim merkezi olarak onu duyuyoruz. Diğer bir güzellik ise burada bir iş birliği olmasıdır. İlimizin değişik mahallelerinden açmış olduğumuz kurslarda üretilen ürünlerin sergilenmesi ve iş birliğinin ortaya konulmasıdır” dedi.

El emeği göz nuru ürünlerin hem gözlere hem de gönüllere  hitap ettiğini ifade eden Vali Yardımcısı Zekeriya Göker emeği geçenlere teşekkür etti.

Kursiyerlerin güzel eserler çıkardığını aktaran Milli Eğitim Müdürü Ahmet Bağlıtaş ise, “Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından kurs öğretmenlerimizin rehberliği  ve denetim altında öğrenciler tarafından yapılan el emeği göz nuru ürünlerin sergisini açtık. Bu sergi iğnenin deliğinden dünyayı resmetmektir. Son derece güzel eserler çıkmış durumda. Bunlardan dolayı gurur duyduk. Sergimiz devam etmekte ve Elazığlı hemşerilerimizin gelip görmesine tavsiye ederim” diye konuştu.

Daha sonra Vali Yardımcısı Zekeriya Göker ve sergiyi gezerek ürünler hakkında bilgi aldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom