Elazığ'dan kısa kısa

17 Şubat 2016 - Elazığ Haberleri

Elazığ'dan kısa kısa Güncel

VERGİ HAFTASI BAŞLIYOR
Kamuoyunda sağlıklı bir vergi bilincinin oluşturulması, verginin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi ve vergiyi gönüllü olarak ödemek alışkanlığının artırılması amacıyla 1990 yılından bu yana her yıl Şubat ayının son haftası “Vergi Haftası” olarak kutlanmaktadır.

Bu yıl Vergi Haftasının yirmiyedincisi 22 Şubat – 01 Mart 2016 tarihleri arasında kurumumuzca çeşitli etkinliklerle kutlanacak olup,  kutlamalar 22.02.2016 Pazartesi günü saat 9.00’da merkez birimlerinin amirleri ile memurların katılımıyla Öğretmen Evi önünde Atatürk Anıtına çelenk konulması ve saygı duruşunda bulunulmasıyla başlanılacak bu etkinlikler belirtilen tarihlere kadar devam ettirilecektir.


GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ ALAN KURSİYERLERE SERTİFİKALARI VERİLDİ
Fırat Üniversitesi Tekno Girişim Akademisi tarafından TÜBİTAK desteği ile düzenlenen uygulamalı girişimci eğitimini tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verildi.  

Fırat Üniversitesi Tekno Girişim Akademisi tarafından TÜBİTAK desteği ile düzenlenen uygulamalı girişimci eğitimi tamamlandı.

Üniversitenin kongre merkezinde yapılan sertifika törenine, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Erhan Akın, Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zülfü Çınar Ulucan, Proje Koordinasyon Birimi Müdürü Doç. Dr. Mehmet Yılmaz, Tekno Girişim Proje Yürütücüsü Yrd. Doç. Dr. Yusuf Er, Öğretim üyeleri ve projeye katılan öğrenciler katıldı.

FÜ Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Fırat Üniversitesinin yenilikçi ve girişimci ilk 50 Üniversite arasında yer aldığını belirterek, hedeflerinin bu sıranın daha üstüne çıkmak olduğunu söyledi. Üniversite sanayi işbirliğinin yansıması olarak bu tür girişimcilik eğitimlerinin faydalı olduğunu kaydeden Demirdağ, “Girişimcilikte pes etmek yok. Doğru kararlar vererek en iyi bildiğiniz alanda girişimde bulunmaya devam edin. Bu salondan da gelecek yıllarda inşallah çok değerli girişimciler çıkacağına inanıyorum” dedi. 

Daha sonra Tekno Girişim Akademisi tarafından TÜBİTAK desteği ile düzenlenen uygulamalı girişimci eğitimine katılan kursiyerlere sertifikaları verildi.


BAŞKAN YANILMAZ KANAL A’YA KONUK OLDU
Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Kanal A ekranlarında yayınlanan “İşte Haber” programına konuk olarak, Elazığ’da hayata geçirdikleri hizmetlerle, projelerine ilişkin açıklamalarda bulundu. 

“İşte Haber” programında Tuğba Dalkılıç’ın sorularını yanıtlayan Başkan Yanılmaz, Elazığ Belediyesinin güçlü sosyal projeleri arasında yer alan ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara destek sağlanacak Hayır Çarşısı hakkında açıklamalarda bulunarak, ALO 188 Cenaze Hizmet Hattıyla da, vatandaşların tek telefonuyla harekete geçen uzman ekipler tarafından, cenaze yıkama, kefenleme ve defin işlemleri ücretsiz olarak sunduklarını, şehir dışı cenaze nakillerini de THY’na ait uçaklar ve soğutma sistemine sahip cenaze araçlarıyla ücretsiz olarak gerçekleştirdiklerini anlattı.  

Programda, temeli atılan Elazığ Belediyesi Hayvan Hastanesi ve Geçici Bakımevi’nin, ameliyathanesi, poliklinikleri, hasta hayvan bakım yerleri ve revirleriyle Türkiye’de örnek olacağına vurgu yapan Başkan Yanılmaz,  Elazığ Belediyesi Anne Üniversitesi ile Türkiye’de ilk ve tek olan üniversite öğrencilerine ücretsiz ulaşım hizmeti hakkında da açıklamalarda bulundu. 


TABİAT TURİZMİ UYGULAMA EYLEM PLANLARI TOPLANTISI ELAZIĞ’DA YAPILDI
Tabiat Turizmi Uygulama Eylem Planları ve Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü’nün faaliyetleriyle ilgili toplantı Elazığ’da yapıldı.  

Elazığ DSİ 9. Bölge Müdürlüğü video konferans salonunda yapılan toplantıya Orman ve Su İşleri Bakanlığı Malatya 15. Bölge Müdürü Ayhan Deligöz, Bölge Müdür Yardımcısı Şevket Bozdağ, 7 il ve bölge müdürlüğüne bağlı şubelerin müdürleri katıldı. Devlet Su İşleri Genel Müdürü Nurettin Taş’ın da telekonferans yöntemiyle katıldığı toplantıda, Tabiat Turizmi Uygulama Eylem Planları ve genel müdürlük faaliyetleri anlatıldı. Toplantıda, DSİ Genel Müdürlüğü’nün yatırım ve iş programları, 2016 yılı çalışma ve eylem planları ile ilgili değerlendirmeler de yapıldı.  


BAŞKAN ALAN TOBB PROGRAMI KAPSAMINDA BÜRÜKSEL’E GİTTİ
Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan Türkiye Odalar Birliği (TOBB) Başkanlığı’nın Brüksel Temsilciliğinin açılışına katılmak üzere 17 Şubat 2016 tarihinde Belçika’ya gitti.

TOBB Bürüksel Temsilciliğinin Açılışı Yapılıyor…

Başbakan Ahmet Davutoğlu ile TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun da yer aldığı heyette Ülkemizden sınırlı sayıda Oda Başkanı katılıyor. TOBB tarafından organize edilen program kapsamında, TOBB Brüksel Temsilciliği’nin açılışı yapılacak ve AB ile ilgili kurumlar ziyaret edilerek iş dünyası temsilcileriyle de bir araya gelinecek. 3 gün sürecek olan programa Başbakan Ahmet Davutoğlu 18 Şubat Perşembe günü katılacak.

TOBB Bürüksel Temsilciliği Önemli Faaliyetler Yürütüyor

TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu, “TOBB Brüksel’deki  çalışmalarını 1998 yılında başlatmış ve Türkiye-AB ilişkilerindeki olumlu gelişmeler ve müzakere sürecine bağlı olarak, 2006 yılı başından itibaren temsiliyetini TOBB Brüksel Daimi Temsilciliği statüsüne yükseltmiştir” dedi.

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu Temsilciliğin görev ve faaliyetlerini ise şu şekilde özetledi:
 -Türk iş dünyasının çatı kuruluşu olan TOBB’u, (yaklaşık 20 milyon üyeli) Avrupa Ticaret ve Sanayi Odaları – Eurochambres nezdinde temsil etmek ve Eurochambres faaliyetlerine aktif katılımını sağlamak.

-Lobi ve bilgilendirme faaliyetleri çerçevesinde AB kurumları ve etkin kuruluşları ile irtibat, diyalog ve koordinasyonunu sağlamak ;  AB içindeki gelişmeleri yakından takip ederek bilgi akışını sağlamak.

-Diğer TOBB birimleriyle işbirliği içerisinde Türkiye’nin AB müzakere sürecine yönelik araştırmalar yapmak. -Birlik ilişkilerini geliştirmek, yeni projeler üretilmesine katkı sağlamak, AB fon ve kaynaklarının daha etkin ve yaygın bir şekilde kullanılmasına katkı sağlamak.

-Türkiye’nin sunduğu imkanların tanıtılmasına ve Türkiye’ye yabancı sermaye çekilmesi çalışmalarına katkı sağlamak.

-AB ile Türkiye arasındaki iş ilişkilerinin ve sivil toplum diyalogunun geliştirilmesi yönünde çalışmalar yapmak.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom