Öğretmenler için hizmet içi eğitim semineri

Elazığ’a atanan öğretmenler için uygulanacak yetiştirme programı kapsamında danışman öğretmenler için 2 günlük hizmet içi eğitim semineri düzenlendi.

Öğretmenler için hizmet içi eğitim semineri Güncel

Türkiye’de ilk kez uygulanamaya konulan aday öğretmenler için uygulanacak yetiştirme programı kapsamında Elazığ’dan seçilen danışman öğretmenlere hizmet içi eğitim verilmeye başlandı. Elazığ Belediyesi Kültür Merkezi’nde başlayan seminere İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Bağlıtaş, Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Feyzullah Çiftçi katıldı. Şubat ayı içerisinde Türkiye genelinde 30 bin öğretmen ataması yapıldığını bu atamalarda da Elazığ’da 459 öğretmenin göreve başladığını belirten Bağlıtaş, “Öğretmenlik mesleğine ilk defa atanmış olan öğretmenlerimize 6 ay sürecek olan adaylık eğitimlerine istedikleri illerde katılma imkanı verilmiştir. Bu çerçevede İlimizde 275 aday öğretmen adaylık eğitimine katılacaktır. Eylül ayına kadar ilimizde adaylık eğitimini sürdürecek olan öğretmenlerimize, hizmet içi eğitimi alan öğretmenlerimiz danışmanlık edecek” dedi.

Danışman öğretmenlerin mesleğinde en az 10 yılını tamamladığını aktaran Bağlıtaş, “İnsan, insanın gölgesinde yetişir. Yarınlarımızı emanet edeceğimiz değerli çocuklarımızı eğitecek olan yeni öğretmenlerimiz de Öğretmen, Öğretmenin Gölgesinde yetişir” düsturu ile danışman öğretmenlerimizin rehberliğinizde yetişecek, bu kutsal mesleği öğrenecektir” diye konuştu.

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Feyzullah Çiftçi ise şu ifadelerde bulundu: 
“Bakanlığımızın başlatmış olduğu yeni uygulama ile mesleğe ilk adımını atacak öğretmenlerimizi yetiştirme, onlara örnek olma, onlara yol arkadaşlığı yapma vazifesi danışman öğretmenlerimize verilmiştir.  Bu eğitimin sonucunda edindiğiniz bilgilerle göreve yeni başlayan meslektaşlarınıza daha faydalı olacağınıza inanıyorum.”

Seminerin iki gün süreceği bildirildi. 

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom
pırlanta organizasyon, kına organizasyon, nişan organizasyon, doğum günü organizasyon gezilecek yerler