Dokunulmazlık bir zırh gibi anlaşılmamalı

AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut, “Dokunulmazlık bir zırh gibi anlaşılmamalı. Ben ne yaparsam yapayım, hangi eyleme katılırsam katılayım, hangi terör eyleminde yer alırsam alayım bana dokunulmazlar kisvesinden çıkartılmalı” dedi.

Dokunulmazlık bir zırh gibi anlaşılmamalı Siyaset

AK Parti Elazığ Milletvekili Bulut, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında CHP İstanbul Milletvekili Ali Özcan'ın Elazığ'ın kamu kaynaklarından yeterince pay almadığını iddia ettiğini söyleyerek, "Ulaştırma ve haberleşmede yaklaşık 2 milyar TL, eğitimde 326 milyon TL, sağlıkta 1 milyar TL'nin üzerinde yatırım almıştır" ifadelerini kullandı.

Bulut, Cumhurbaşkanı’nın dokunulmazlık ile ilgili sözlerine ilişkin, "Dokunulmazlık Sayın Cumhurbaşkanı'nın gündeme getirdiği için konuşulan bir konu değil. Dokunulmazlık bir zırh gibi anlaşılmamalı, ben ne yaparsam yapayım, hangi eyleme katılırsam katılayım, hangi terör eyleminde yer alırsam alayım bana dokunulmazlar kisvesinden çıkartılmalı. Dokunulmazlık millet adına sizin almış olduğunuz yetkinin kürsülerde kullanılabilmesi ve özgürce bir çok şey dile getirebilmeniz için kullanılması gereken bir şey" şeklinde konuştu.

29 kişinin ölümünden sorumlu kişinin taziyesine giden HDP milletvekili hakkında Bulut, "Kendi canına kıyan birinin taziyesine oturulmaz iken, 29 tane masum insanın canına kıyan, hiçbir suçu olmadığı halde o insanların taziyesine gitmek, onların cenazesine omuz vermek, herhalde açıklanabilir bir şey değil" diye konuştu.

Suriye konusunda ise Bulut, "Ülkelerin sınırları ülkelerin namusudur ve her ülke bu anlamda sınırını korumakla mükelleftir. Bundan dolayı alınacak olan tedbirler meşrudur. Uluslararası sözleşmeler bundan dolayı size hak tanır. Sizin sınırsıza müdahale etmeniz başka ülkenin sınırına tecavüz etmek anlamına gelmez" diye konuştu. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom