Serdar: 28 Şubat on yıl içinde çürümüştür

Bundan tam 19 yıl önce yani 28 Şubat 1997’de yapılan Milli Güvenlik Kurulu Toplantısı ile post modern darbe olarak anılan sürecin yıl dönümündeyiz.

Serdar: 28 Şubat on yıl içinde çürümüştür Siyaset

Devlet ve siyaset mekanizmasını askeri militarizme dönüştürmeyi amaçlayan, demokrasiyi sekteye uğratarak askeri vesayet düzenini tesis etmeyi planlayan, Siyasi parti kapatıp millet iradesine yasaklar getiren, toplumun kutuplaşmasına, bir kutbun diğerine tehlike ve tehdit mantığı içinde bakmasına ve dindarların fişlenip kamu alanından püskürtülmeye çalışılmasını hedef edinen 28 Şubat post modern darbesini hafızalarımızdan çıkarmamalıyız.

İktidarı meşru olmayan yollar ve anti-demokratik yöntemlerle değiştirmek isteyenlerin planları başarısız olmuş ve Ak Parti iktidarıyla birlikte darbe sevicileri, askeri vesayet özlemi çeken siyaset mühendisleri kaybetmişlerdir. Bin yıl sürecek denilen 28 Şubat on yıl içinde çürümüştür.

28 Şubat ve benzeri girişimlerin bir daha olmaması için hükümetimiz, gereken her şeyi yapmıştır, yapmaya da devam edecektir. Gücünü halktan almayan hiçbir yapı, milletin ve onun değerlerinden beslenmeyen hiçbir irade varlığını sürdüremeyecektir.

Bugün asker merkezli fişlenme, dışlanma, takip edilme endişeleri bitmiştir. Artık menzilimizde yeni Türkiye’yi inşa etme gayesi vardır. . Temel hedefimiz; daha demokratik, daha özgür ve daha güçlü bir Türkiye’dir.

Bu duygu ve düşüncelerle 28 Şubat’ın seneyi devriyesinde bu süreçte mağdur olmuş Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamızı rahmetle ve minnetle anıyor; süreçten zarar görmüş tüm kardeşlerimize saygı ve selamlarımı sunuyorum.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom