Hazar köyü karantinaya alındı

Maden İlçesi'ne bağlı Hazar Köyü, kuduz şüphesiyle karantinaya alındı. Sansar saldırısı sonucu kuduz olan hayvanlar ilçe tarım ve veteriner hekimler kontrolünde itlaf edildi. Bölgeden köye hayvan giriş ve çıkışları yasaklandı

Hazar köyü karantinaya alındı Güncel
Eski adı Kavak olan köyde yaklaşık bir ay önce bazı hayvanlarda kuduz görülmesi üzerine köy karantinaya alınmış, köye hayvan giriş ve çıkışları yasaklanmıştı. 
 
Bu olayın şokunu üzerinden atamayan Hazar Köyü sakinleri bu defa da sansar kuduz dehşetiyle karşılaştı. Hazar Köyünde kuduz olduğu tespit edilen sansar, Ali Kaya Demirci isimli vatandaşın ahırındaki hayvanları ısırarak kuduz olmasına neden oldu. 
 
Karantinaya alınan köyde kuduz olduğu belirlenen hayvanlar ilçe tarım müdürü Abdulkadir SARI ve veteriner hekimler tarafından itlaf edildi. Zararının karşılanacağını anlatan Ali Kaya DEMİRCİ adlı vatandaş, kuduz tehlikesinin henüz geçmediğini vurguladı. 
 
Geçtiğimiz ay yine kuduz şüphesiyle karantinaya alınan köyde, ikinci kuduz vakası nedeniyle karantina süresi altı aya uzatıldı. Karantina altına alınan köydeki vatandaşlarsa aşılama işleminin bir an önce başlaması gerektiğini ifade etti.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom