Havza bazlı hayvancılık master planı ele alındı

Doğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından hazırlanması planlanan “DAP Bölgesi Büyükbaş ve Küçükbaş Hayvancılık Yatırım Havzalar Master Planı” ile ilgili toplantı Fırat Kalkınma Ajansı’nda yapıldı.

Havza bazlı hayvancılık master planı ele alındı Güncel

Toplantıya, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ali Selvi, Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mesut Öztop, Malatya Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Projeler ve Muhtarlık İşleri Daire Başkanı Hilmi Öksüztepe, TKDK Malatya İl Koordinatrörü Murat Tunç, Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürü Zeki Sadak, Ziraat Mühendisleri Odası Şube Başkanı Doç.Dr. Orhan Gündüz, Veteriner Hekimler Odası Şube Başkanı Ertuğrul Özdemir, Elazığ Veteriner Kontrol Araştırma Enstitüsü Müdürü Ünal Kılınç, Malatya Ticaret Borsası Genel Sekreteri Abdulvahap Bulgurlu temsilcisi ile Üretici Birlikleri ve Ziraat Odası Başkanları katıldı. İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İsmail Hakkı Eraslan moderatörlüğünde gerçekleşen toplantının açılış konuşmasını yapan Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ali Selvi bölgedeki büyük ve küçükbaş hayvancılık potansiyelinin daha etkili kullanımına yönelik hazırlanacak Master planı görüşmek için bir araya geldiklerini belirterek “Hayvancılığın gelişmesini ve et fiyatlarının istenilen seviye ye gelmesini istiyorsak, hayvan varlığımızı arttırmalı ve onu en verimli şekilde kullanmalıyız” diye konuştu. Hazırlanacak Master Planına konu ile ilgili tüm paydaşların katkı sunmasını istediklerini belirten Selvi, “Sayın hocamızın moderatörlüğünde herkes sorunları ve çözüm önerilerini sunarsa, daha sağlıklı veriler elde etmiş oluruz. Şimdiden hazırlanacak olan Master Planının İlimize ve bölgemize hayırlı sonuçlar getirmesini temenni ediyorum” ifadelerine yer verdi. Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürlüğünden Veteriner Hekim M.Emin Yurtseven’in sunumlarının ardından, tüm katılımcı kurum ve kuruluşlar söz alıp, sorun ve çözüm önerilerini sıralayarak toplantıya katkı sağladı.

Toplantının ardından ise katılımcılar öğle yemeğine geçtiler. Toprak A.Ş. tarafından verilen yemekte de katılımcılar konu ile ilgili istişarelere devam ettiler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom