Sağlık Müdürlüğü "Organ Bağışı Standı" açtı

Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürlüğü, organ bağışı konusunda vatandaşların duyarlılığını artırmak amacıyla kentin buluşma noktası Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi'nde bilgilendirme standı açtı.

Sağlık Müdürlüğü Kahramanmaraş
Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürlüğü, organ bağışı konusunda vatandaşların duyarlılığını artırmak amacıyla kentin buluşma noktası Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde bilgilendirme standı açtı.

İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri tarafından “Bağışlanan her organ, bağışlanan bir candır” sloganı ile kurulan stantta alışveriş merkezine gelen ziyaretçiler organ bağışının önemi konusunda bilgilendirildi. Görevliler, ülke genelinde yaklaşık 25 bin hastanın umutla beklediği organ bağışına ilişkin çeşitli broşürler dağıttı.

Ziyaretçilerin sorularını da yanıtlayan görevlilerin verdiği bilgilere göre, Türkiye’de yetersiz organ bağışı nedeniyle kalp, karaciğer, böbrek bekleyen birçok insan hayatını kaybediyor. Organ Bağış Haftası’nda toplumun tüm kesimleri bu noktada aydınlatma faaliyetleri yürütülüyor. Her yıl farklı nedenlerle organ bekleyen hastalara ulaşılmaya çalışılıyor.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom