İl Özel İdaresinden hayvancılık altyapısına önemli destek

İl Özel İdaresi tarafından 2017 yılında yapımları tamamlanan Hayvan İçme Suyu Göletleri kış aylarında yağan yağışların doldurması ile birlikte yapıldıkları bölgelere bir farklılık getirmeye başladılar. HİS göletleri Elazığ’da küçük ve büyükbaş hayvancılığın gelişmesine önemli katkılar sağlayacak.

İl Özel İdaresinden hayvancılık altyapısına önemli destek Güncel

Yapılan ve bölge halkının hizmetine sunulan HİS göletleri hakkında bir açıklama yapan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Sabuncu, İl Özel İdaresinin DAP kaynakları ile yapımını gerçekleştirdiği sulama göletlerinin ülkemizin hayvancılık alanındaki gelişimine çok önemli destek sağlayacağını söyledi.

Sabuncu açıklamasında şunları kaydetti, “Elazığ İl Özel İdaresince 2016 ve 2017 yılı yatırım programı dâhilinde Karakoçan İlçesinde Mirahmet, Deveci, Akyokuş ve Çavuşyolu - Yüzev Köyleri ile Kovancılar İlçesi Yukarıdemirci Köylerinde 6 adet Hayvan İçme Suyu Göleti yapılarak tamamlanmıştır.

Ayrıca Karakoçan Başyurt, Kalkankaya, Yenice ve Kovancılar Köprüdere Köylerinde yapımları tamamlanan HİS göletleri ise güneş enerjili sistemle yapılmış ve göletler için gerekli olan su sondaj sistemini tamamlayan enerji panellerinden karşılanarak tamamen maliyetsiz bir sistem oluşturulmuştur.

Yapılan bütün Hayvan İçme Suyu Göletleri ve Güneş Enerjili Hayvan İçme Suyu Tesislerinin finansmanı DAP Erzurum Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından karşılanmıştır.

Tamamlanan Hayvan İçme Suyu Göletlerinden bu köylerde ikamet eden vatandaşlarımızın sahip olduğu toplam 2930 adet büyükbaş, 11.100 adet küçükbaş hayvanın içme suyu ihtiyacını karşılayacaktır. Yine bu köylerde yaşayan ve hayvancılık ile iştigal eden 537 ailenin hayvan içme suyu problemi giderilmiştir. Göletler bölgemizde hayvancılığın gelişimine gelecek dönemlerde önemli katkılar sağlayacaktır. Yapılan çalışmanın vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...