Suriye’ye yardım devam ediyor

Memur-Sen tarafından Suriye’ye gönderilen 155’inci “Merhamet TIR”ı Elazığ’dan yola çıktı.  

Suriye’ye yardım devam ediyor Güncel

Elazığ Memur-Sen İl Temsilciliği tarafından toplanan 1 TIR’lık yardım İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) vasıtasıyla Suriye’ye doğru yola çıktı. Suriye’deki zulme kayıtsız kalmadıklarını belirten Memur-Sen Elazığ İl Temsilcisi Murat Ergen, “Zulüm bombaları yüklenen Rus uçaklarının cinayet sortileriyle hedef aldığı Suriyeli kardeşlerimizi yalnız bırakmadık ve bırakmayacağız. Merhamet TIR’larımızla Türkmendağı’na ve Bayırbucak’a merhamet sortileri yapacağız. Yardım çıkarması, kardeşlik ve dayanışma taarruzu gerçekleştireceğiz” dedi.

Suriye’nin Esed’in zulmüne, Putin’in vahşetine, Irak’ın faşist mezhepçilik anlayışına, Amerika’nın emperyalist oyunlarına terk edilmeyeceğini de kaydeden Ergen, “Bölgeye leş kargası gibi çöken PYD, DAEŞ gibi alçak teröristlerin zulmüne boyun eğmeyeceğiz. Suriye’de yaşanan dramı ve Siyonist oyunları anlatmaya, haykırmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Suriye’de yaşanan olaylara Elazığ’ın da sessiz kalmadığını vurgulayan Belediye Başkan Yardımcısı Karahan Çelik ise, “Söz konusu mağdur din kardeşlerimiz olunca bütün vatandaşlarımız, kurumlarımız ve STK’larımız tek yürek olarak onlara yardım etmek için elinden geleni ortaya koyuyorlar. Bundan önce gönderilen yardımları da hatırlıyoruz. Bu anlamda Türkiye’nin Suriye’deki kardeşlerimize nasıl sahip çıkıyorsa Elazığ’ında buna en büyük katkıyı verdiğini biliyoruz” ifadelerinde bulundu. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom