Suriye’li Mülteciler Elazığ’da

Tüm mal varlıklarını Suriye'de bırakan aileler şimdi yaşam mücadelesi veriyor. Konar göçer bir yaşam süren bu aileler kendi imkanlarıyla oluşturdukları çadır kentlerde hayata tutunmaya çalışıyor.

Suriye’li Mülteciler Elazığ’da Güncel
Ülkelerinde ki iç savaştan kaçarak Elazığ’a gelen Suriyeli aileler yaşama tutunmaya çalışıyor. Çadırlarda konaklayan yaklaşık 8 nüfuslu bu aileler çevredekilerin desteğiyle hayatına devam ediyor. 
 
İlk olarak Sürsürü Mahallesi’ndeki eski sebze hali civarında konaklayan Suriyeli aileler mahalle sakinlerinin şikayeti üzerine Doğukent Mahallesi’ne taşınmış. Türkçe konuşmayı Türkmen ailelerden öğrenen Suriyeli vatandaşlar, 15 aile birlikte yaşama çalışıyor.
 
Sağlıksız yaşam koşullarından dolayı çocukların birçoğu enfeksiyon kapmış durumda. Hiçbir şeyin farkında olmayan bu çocuklar, kendi imkanlarıyla yaptıkları oyuncaklarla eğleniyor. Suriyeli aileler göçmen halde yaşadıkları için yemeklerini de doğal yollarla pişiriyor.
 
Suriyeli vatandaşların, mahallelerinde konakladığını haber alan Doğukent Mahallesi sakinleri yardımcı olabilirim düşüncesiyle aileleri kaldıkları yerde ziyaret ediyor. Konunun önemine dikkat çeken vatandaşlar, bu soruna bir an önce çözüm bulunmasını istiyor.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom