Şehit aileleri bir araya geldi

Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu’nun eşi Sevcan Zorluoğlu,  8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle şehit anneleri ve eşleriyle bir araya geldi.

Şehit aileleri bir araya geldi Güncel

Bir otelin toplantı salonunda yapılan programa Sevcan Zorluoğlu, şehit anneleri ve eşleri katıldı.Program, Sahir Demir’in Kur'an-ı Kerim tilavetini okumasıyla başladı. Dünya Kadınlar Günü’nü şehit anneleri ve eşleriyle geçirmenin çok anlamlı olduğunu belirten Zorluoğlu, “Ülkemizin, milletimizin ve güvenlik kuvvetlerimizin terörle yoğun bir şekilde mücadele ettiği bu dönemde, dünya kadınlar gününü dünyanın en değerli kadınları olan şehitlerimizin anneleri ve eşleriyle beraber geçirmenin çok anlamlı olacağını düşünerek bu programı organize ettik. Bu vesileyle vatanın bekası milletimizin birliği, beraberliği ve kardeşliğimizin muhafazası için canlarını feda eden kahraman şehitlerimizi rahmetle ve minnetle yad ediyorum” dedi.

Şehitliğin hakka yürümenin en güzel şekli ve peygamberden sonra gelen en güzel manevi makam olduğunu ifade eden Zorluoğlu, “Bu mukaddes topraklarda var olmanın ve huzur içerisinde yaşamanın bedeli maalesef hep ağır olmuştur. Bu memleketin, milletin, şanını, şerefini ,haysiyetini ve onurunu hayatta tutabilmek, büyük fedakarlıklar yapılarak binlerce şehit verilerek sağlanabilmiştir. Şehitlerimiz ve onların değerleri aileleri şunlardan emin olsunlar ki uğruna canlarını feda ettikleri değerler,  vatan, bayrak, namus ve din sıkı sıkıya tutunmaya ve dimdik ayakta kalmaya devam edecektir” diye konuştu.

Program, Sevcan Zorluoğlu'nun, şehit anneleri ve eşleriyle birlikte yemek yemesiyle sona erdi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom