Polis eşleri şehit aileleri ile bir araya geldi

Elazığ’da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle polis eşleri ile şehit aileleri bir araya geldi.  

Polis eşleri şehit aileleri ile bir araya geldi Güncel

Elazığ Emniyet Müdürlüğü Polis Eşleri Kaynaşma ve Yardımlaşma Derneği tarafından şehit aileleriyle kaynaşma programı düzenlendi. Polis Evi Salonu’nda gerçekleştirilen programa Vali Murat Zorluoğlu’nun eşi Sevcan Zorluoğlu, Polis Eşleri Kaynaşma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Muradiye İşlek,  polis eşleri, kadın polisler ile protokol üyelerinin eşleri ve şehit aileleri katıldı.

Polis Eşleri Kaynaşma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Muradiye İşlek, amaçlarının dünya kadınlar günü münasebetiyle kadın sorunlarına dikkat çekmek ve şehit ailelerinin duygularına ortak olmak olduğunu ifade etti. İşlek, programa katılımı ve dernek faaliyetlerine desteği nedeniyle Sevcan Zorluoğlu’na plaket verdi.

Programda İlahiyatçı Mevlüde Uçar ise şehitlik ve İslam’da şehitliğe verilen değer üzerine konuştu.

En değerli varlığını, evladını vatana şehit vermiş annelerin olduğunu ifade eden Sevcan Zorluoğlu ise, “Eşini bu memleketin, bu milletin şanını, şerefini ve haysiyetini ayakta tutabilmek için şehit vermiş kardeşlerimiz var. Eşi şu anda Diyarbakır’da, Şırnak’ta teröristlerle mücadele eden hanım kardeşlerimiz var. Bu program vesilesiyle bugün bu annelerimizle ve hanım kardeşlerimizle daha yakından tanışmak, sohbet etmek, dertleşmek, duygularına ortak olmak, acılarını ve sorunlarını paylaşmak imkanı bulduk” dedi.

Polis Eşleri Kaynaşma ve Yardımlaşma Derneği’ne katkı sağlayanlar plakete verilirken, şehit ailelerine Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Elazığ Ceza ve İnfaz Kurumlarında kalan mahkum ve tutuklularca yapılan el işlemeli ürünler hediye edildi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom