Elazığ, teşvikte hak ettiği yeri almak istiyor

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Başkanı İdris Alan ve Elazığ Organize Sanayi Bölgesi Başkanı (EOSB) Suat Öztürk, hükümetin üzerinde çalıştığı teşvik yasasında, Elazığ'ın bekleneni almak istediğini söyledi.

Elazığ, teşvikte hak ettiği yeri almak istiyor Güncel

ETSO Başkanı İdris Alan ile EOSB Başkanı Suat Öztürk bir araya gelerek Teşvik Yasası ve ilin genel sorunlarıyla ilgili istişare toplantısı yaptı. Toplantı ile ilgili değerlendirmede bulunan ETSO Başkanı İdris Alan, "Elazığ OSB’nin ülke genelindeki cazibesinin artmasına çok önemli katkılar sağlamıştır. Öztürk, ilin ekonomi ve sanayisi ile kalkınma ve gelişmesinde çok önemli bir deneyim, birikime sahip bir kişidir. Biz Oda olarak kendilerinin bu birikimlerinden her zaman istifade etmek istiyoruz. Bugün özellikle ilimiz ekonomi ve sanayisinin gelişimi için olmazsa olmaz bir konu olan Teşvik Yasası üzerinde durduk. Bugüne kadar Odamız ve OSB başkanlığı bu konuyla ilgili ciddi girişimleri ve çalışmaları oldu. Bir süre gelişmeleri bekleyip buna göre müşterek bir organizasyon yapma hususlarını değerlendirdik. Çok yararlı bir görüşme oldu" dedi.

EOSB Başkanı Suat Öztürk ise, “Önemli olan hizmet dönemi içerisinde hayırla yad edilebilecek hizmetleri ortaya koyarak şehre ve temsil edilen kitleye hizmet etmektir. Bayrak yarışlarında küslüklerin dargınlıkların olmaması gerekir. Seçin sonraki günü tüm camianın kenetlenmesi gerekir. Bu konuyu böyle değerlendirmek gerekiyor. Teşvik konusunda Odamızın ve başkanımızın çok ciddi çalışmaları oldu. Kendilerine tüm bu girişimlerinden ötürü teşekkür ediyorum. OSB olarak bizim de son olarak Gümrük ve Ticaret Bakanımızla OSB’de yapılan toplantıda brifingimizde öncelikli konu teşviklerdi. Hükümetimizin konuyla ilgili yeni bir düzenleme çalışması içerisinde olduğunu biliyoruz. İlimizin talepleri dikkate alınarak beklediğimiz şekilde bir yasa çıkar. Başkanın da ifade ettiği gibi gelişmelerin seyrine göre önümüzdeki günlerde müşterek bir çalışma da yapılabilir" diye konuştu.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom