Örnek çift, engelli iki kızına bebek gibi bakıyor

Elazığ’da Tekin ve Gülhan İçyeroğlu çifti, fiziksel ve bedensel engelli olarak dünyaya gelen 11 ve 4 yaşındaki kızlarına bebek gibi bakarken, birbirlerinden aldıkları destek ise herkese örnek oluyor.  

Örnek çift, engelli iki kızına bebek gibi bakıyor Güncel

16 yıl önce evlenen Tekin ve Gülhan İçyeroğlu çiftinin 3 çocuğunun 2'si bedensel ve zihinsel engelli olarak dünyaya geldi. Çocuklarının engelini hiçbir zaman dert etmeyen çift, 11 yaşındaki Zeynep ve 4 yaşındaki Merve’ye devletin verdiği destek sayesinde hiç kimseye muhtaç olmadan birlikte bakarak hayatı göğüslüyor.

Çocuklarının bakımının zor olduğunu anlatan Gülhan İçyeroğlu, “Ama bakımlarını eşimle birlikte rahatlıkla sağlıyoruz. Eşimin yardımıyla ben birine bakarken eşim diğer çocuğumuza bakıyor. Böylelikle engelli çocuklarımıza rahatlıkla ve kolaylıkla bakıyoruz. Bakımı çok zor ama evladımız bakacağız. Çocuklarımızın, sabah kahvaltısını, öğlen saatlerinde uymalarını, parka götürmeyi, evdeki hizmetlerini, banyo yapmalarını eşimle birlikte yapıyoruz. Eşimin desteğiyle çocuklara bakıyorum. Tek bakmam mümkün değil. Eşim olmasaydı ikisine birden bakamazdım, psikolojik olarak da kötü olurdum, yardım ettiği için çocuklarla daha fazla ilgileniyorum. Eşim olmasa çocuklarımla bu kadar ilgilenemezdim" dedi.

“DURUMUMUZDAN ŞİKAYETÇİ DEĞİLİZ”
Eşiyle kuzen olduklarını vurgulayan baba Tekin İçyeroğlu ise, "16 yıllık evliyiz. 3 çocuğum var. 2'si bedensel ve zihinsel olarak engelli. Biri 11 diğeri 4 yaşında. Çocuklarımızın bakımı, yemesi, eğitimiyle birlikte ilgileniyoruz. Allah'tan gelen bir şey, biz kabul ediyoruz. Durumumuzdan şikayetçi değiliz. Durumu daha kötü olanlar var. Onlara göre şükür ediyoruz. Çocukların engelli olması bizim için bir sıkıntı yaratmıyor. Hanımla beraber olduğumuz için, birimiz yemek verirken diğerimiz ilaçlarını vererek birbirimize yardımcı oluyoruz. O yönden rahatız" diye konuştu.

Engelli çocuklarını ağırlık olarak biberonlarla besleyen İçyeroğlu çifti, çocuklarına ömürleri yettiği sürece kimseye muhtaç bırakmayacaklarını da kaydetti.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom