AK Parti’den anlamlı ziyaret

Ak parti Elazığ İl Başkanı Ramazan Gürgöze ve Kadın Kolları Başkanı Gülersem Çopur, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Elazığ E tipi Kapalı Cezaevi’nde düzenlenen programa katıldılar.

AK Parti’den anlamlı ziyaret Siyaset

Programda konuşan Ramazan Gürgöze, kadınların toplum içindeki önemine değindi. Gürgöze, ifadelerinde ;‘’ Nesillerin devamını sağlayan kadınlar, daha sonra nesillerin eğitimini ve korunmasını üstleniyor. Kadınlarımız değişen modern hayata, zamanın ruhuna uygun olarak dünyaya yön vermeye devam ediyor. Sonsuz sevgi ve hoşgörüyle yetiştirdikleri nesiller, geleceğimizin şekillenmesinde en önemli role sahip.’’ dedi

Dünya Kadınlar gününün tarihçesinden de bahseden Gürgöze, bu günün 1921’den  bu yana kutlandığını anımsattı. Kadınlara verilen değerin aslında yüce dinimiz İslam tarafından bundan yüzyıllar öncesinden verildiğine dikkat çeken Ramazan Gürgöze, konuşmasında: ‘’ Bizim için her zaman kadınlar günü, kadınlar bizim için her yerde ve her zaman toplumun en önde gelen varlıklarından. O yüzden biz sadece bir günü değil, maneviyatımızın ve vicdanımızın gereği her günü kadınlar günü olarak biliyor ve ona uygun yaşıyoruz’’ dedi. Tutuklu ve hükümlü bulunan mahkûmlara da sabırlar dileyen Gürgöze, hayatın insanlara neler getirebileceğinin bilinmediğini, bu nedenle hangi ortamda olunursa olunsun topluma ve nesillere faydalı olabilecek işler yapılmasının önemini de vurguladı.

Daha sonra açıklamada bulunan Kadın Kolları Elazığ İl Başkanı Gülersem Çopur, bu gün dolayısıyla tutuklu ve hükümlü olan hanım kardeşlerimizi ziyaret etmek istediklerini kaydetti. İl Başkanı Ramazan Gürgöze ve kadın kolları yönetimi olarak cezaevine geldiklerini aktaran Gülersem Çopur, amaçlarının dünya kadınlar gününde kadın mahkûmları da hatırlamak ve onların sorunlarını dinlemek olduğunu belirtti. Kadınların toplumun önemli bir parçası olduğunu da vurgulayan Gülersem Çopur, ‘’Burada bulunan kadınlarımızın birçoğu şiddet mağduru! İnşallah toplumumuzda ve dünyada kadına yönelik şiddette son bulur’’ ifadelerini kullandı

Daha sonra İl Başkanı Gürgöze ve Kadın Kolları Başkanı Gülersem Çopur, beraberinde götürdükleri oyuncaları  mahkum çocuklarına dağıttı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom